Kızlık Zarı İle İlgili Merak Edilenler

Kızlık zarı, cinsel ilişkide bulunmayan kızlarda bulunur. Vulvanın ağız kısmında esnek ve delikli yapıya sahiptir.

Kızlık zarı bekaret belirtisidir. Düğün gecesi ilk cinsel birliktelikle yırtılması ve gelen kan bazı bölgelerde özellikle kayınvalideler tarafında beklenilen geleneksel bir değerdir. Cinsel ilişki sırasında yırtılmaması, yırtıldığı halde kan gelmemesi veya daha önce yırtılmış olması çiftler arasında güvensizlik ve huzursuzluğa sebebiyet veriyor.

Kızlık zarı çoğunlukla ilk cinsel ilişki sırasında yırtılır. Bazı istisnai durumlar olabiliyor. Bazıları aşırı esnek olduğu için ilk cinsel ilişkide yırtılamıyor. Bazen sonraki ilişkilerde bazen de doğum sırasında yırtılma oluyor. Yine penisin yetişemediği kadar geride olan zarlar da ancak doğum sırasında yırtılıyor. İlişki dışında vajinaya yabancı bir cisim girmesi de kızlık zarını yırtabiliyor.

Kızlık Zarını Diktirmek ​​​Mümkün Mü?

İlişki sırasında kan gelmesini sağlamak için kızlık zarını diktirmek mümkün. Lokal anestezi ile 5-10 dakika gibi kısa bir sürede yapılan operasyonla kızlık diktirme yapılabiliyor. Evlenmeden 1- 7 gün içinde yapılması uygundur. Kalıcı olan bir yöntem de fleptir. Bu uygulamalar hakkında bilgi almak için https://monosaglik.com sitesini inceleyebilir uzmanlarla iletişime geçebilirsiniz.

İzmir’de Kızlık Zarı Dikimi Yapan Merkezler

Oldukça hassas ve gizli kalması gereken kızlık zarı dikimi için çok sayıda sağlık merkezi bulunuyor. ​​

​​​​​​İşinde uzman ve deneyimli son derece hassas kadın doğum doktorları ile monosağlık merkezi kızlık zarı dikimi konusunda ilk tercih edilen merkezlerdendir. Uzman kadrosuyla operasyon sonrası da yardım ve desteğini esirgemeyen merkezi düşünmeden ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

newstanitim