Liposuction Yöntemleri

Liposuction Yöntemleri

Liposuction, diyet veya zayıflama reçetesi gibi uygulanacak bir zayıflama formülü değildir. Ancak kalça, basen, boyun, bacak, diz, kanca, karın gibi inatçı vücut yağları gelişen bölgelerde yapılan vücut şekillendirme ameliyatıdır.

Giyinme şeklini ve ruh sağlığını etkileyen kilo eşitsizlikleri liposuction ile kolaylıkla giderilebilir. Liposuction; kötü beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle oluşan vücut yağlarına kalıcı ve kesin bir çözüm olmamakla birlikte, “yağ almanın” bir aktivite şekli olduğu yaygın olarak bilinmektedir.

Farklı tekniklerle uygulanan liposuction türleri, ülkemizde ve dünyada en popüler plastik cerrahi türlerinden biridir.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyattan önce cerrah vücuttan yağın alınacağı bölgeyi işaretler. Ameliyat öncesi ve sonrası karşılaştırmak için fotoğraflar da çekilebilir. Hasta uyuşturulduktan sonra tedavi edilecek alana steril bir sıvı solüsyon enjekte edilir.

Bu sıvı, etkilenen bölgedeki ağrıyı hafifleten lidokain (bir anestezik), kan damarlarını daraltarak kanamayı durdurabilen epinefrin (adrenalin bazlı bir ilaç), salin (tuzlu su çözeltisi) ve bikarbonat içerir. Bu sıvı solüsyon cildi uyuşturur ve sertleştirir. Daha sonra ciltte küçük bir kesi yapılır ve bu kesi içine aspirasyon makinesine bağlı bir kateter yerleştirilir.

Vakum tüpü yağın parçalanıp emilebilmesi için ileri geri hareket ettirilir. Fazla sıvı ve kan da çekilir. Fazla sıvıyı boşaltmak (ve ödem gelişimini önlemek) için ameliyattan sonra kesiler açık bırakılabilir. İşlem tamamlandıktan sonra dikişler atılır ve etkilenen bölge bir bandajla sıkıca sarılır.

Liposuction İçin Kimler Uygundur?

Birçok insan görünüşünden memnun değildir. Görüldüğü gibi herkesin dış görünüşle ilgili beklentileri farklıdır. Fazla kilolarından şikâyet edenlerin sayısı oldukça fazladır. Ayrıca kilo sorunu olmayan ancak bölgesel olarak kilo vermek isteyen kişiler de vardır. Özellikle son yıllarda liposuction; popüler hale gelen bir uygulamadır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Lazer lipoliz; ile vücuttaki yağların lazerle eritilip sıvılaştırılması işlemidir. Vaser lipoliz; vaser tekniği ile ultrasonik ses dalgaları ile yağların parçalanıp sıvılaştırılması işlemidir. Lazer liposuction; yağ lazer ile eritilir. Yağ sıvılaştırılır. Birçok yağlanma bölgesi (karın ve bel bölgesi gibi) ve birçok bölgesi olan kişilerde eriyen yağlar vücuttan atılmalıdır.

Eriyen yağın alınması işlemine lazer liposuction denir. Liposuction ameliyatına karar vermeden önce liposuction fiyatları araştırması yapın. Vaser liposuction; ultrasonik ses dalgaları ile yağların parçalanması işlemidir. Lazer yerine ultrasonik ses dalgaları kullanılarak yağ alma işlemi yapılır. Alan sayısı fazla ise, yağ miktarı zarar görmüşse yağlar atılmalıdır. Bu uygulamaya vaser liposuction denir.

Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?

Liposuction ağırlıklı olarak kadınların karın, kalça ve uyluk bölgelerine uygulanmaktadır. Öte yandan, erkekler karın çevresindeki yağları almak için ağırlıklı olarak liposuctiondan yararlanır. Ayrıca, liposuction fiyatları karar vermeden önce araştırmalıdır.

Liposuction Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Sıkı ve esnek bir cilde sahip olmak önemlidir. Sigara içmemelisin. Dolaşım sisteminizle ilgili sağlık sorunlarınız varsa veya kalp hastalığınız, şeker hastalığınız veya bağışıklık sisteminiz zayıfsa, ameliyattan önce tüm bu bilgileri doktorunuza vermelisiniz.

Liposuction Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Liposuction ameliyatı sonrası iyileşme döneminde tuzlu bir diyet önerilmez. Yüksek miktarda sodyum vücudunuzda su tutar, bu da şişliği ve ödemi artırabilir ve yara iyileşmesini yavaşlatabilir. Liposuction sonrası en az 2-4 ay tuzsuz yemeye dikkat edilmelidir.

Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Vaser lipo ile tedavi genellikle 1 ila 2 saat sürer. Tedaviden sonra bir hasta ortalama 3-4 kg kaybeder. Vaser lipo ile yüzeysel yağ ve yağ hücreleri alınır. Sonuç kalıcıdır ve tedavi edilen alan artık yağ hücresi üretmez. Fazla yağ vücutta dağılır ve parçalanmaktadır.

Liposuction Tekniği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bu genellikle bir cerrah tarafından şekli düzeltmek için kalça, karın, uyluk, göğüs, kollar, yüz ve boyuna uygulanarak yapılır. Liposuction, yüz germe ve meme büyütme gibi diğer estetik ameliyatlarla birlikte de yapılabilir.

Liposuction Fiyatları

Muayene üzerine hasta hem işlem hem de maliyet hakkında tam olarak bilgilendirilir. Vaser liposuction fiyatları uygulama alanına ve kişinin bulunduğu yere göre değişiklik göstermektedir.

https://nisantasihastanesi.com.tr/liposuction-yag-aldirma/ bilgi için hemen tıklayın.

Etiketler