Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Lisans Derecesi Nedir ve Neden Bir Lisans Derecesi İstiyorsunuz?

Lisans Derecesi Nedir ve Neden Bir Lisans Derecesi İstiyorsunuz?

haber haber -
33 0

Lisans Derecesi Nedir ve Neden Bir Lisans Derecesi İstiyorsunuz?

Lisans derecesi, öğrencilerin genellikle lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra kazandıkları ilk akademik derecedir. Bazı üniversiteler üç yıllık programlar sunsa da, Türkiye’deki en yaygın lisans derecesi türü dört yıllık, tam zamanlı bir programdır.

Çoğu ülkede, yurtdışı lisans tamamlama dereceleri lise sonrası eğitimin ilk seviyesidir ve bunu yüksek lisans ve doktora dereceleri takip eder. Diğer derece türlerinin aksine, lisans dereceleri genellikle daha önce deneyim veya lise dışında kurs gerektirmez.

Lisans dereceleri sunan birçok farklı alan vardır, ancak hepsinin ortak bir amacı vardır: öğrencilere akademik disiplinlerde geniş bir temel sağlamak, böylece daha fazla eğitim alabilirler veya seçtikleri alan hakkında en azından biraz bilgi sahibi olarak işgücüne girebilirler.

Lisans Derecesi almanın temel yararı, daha fazlasını almanıza yardımcı olmasıdır.

Lisans Derecenizi Yurtdışında Nasıl Kazanırsınız?

Yurtdışında okumanın(yurtdışında dikey geçiş) birçok faydasını duymuş olabilirsiniz. Ancak diplomanızı sadece yurt dışında almak yeterli değildir. Ayrıca yurtdışında derecenizi nasıl alacağınızı da bilmeniz gerekir.

Yurtdışında lisans derecesi almanın birçok yolu vardır, ancak herhangi bir programa başvurmadan önce şu üç şeyi göz önünde bulundurmalısınız:

1. Ne tür bir eğitim istiyorsunuz?

2. Nerede okumak istiyorsunuz?

3. Programa ne kadar para harcayabilirsiniz?

Daha fazlası için  eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim / İstanbul telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir