Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Meclis Komisyonunda Stokçulukla Mücadele Düzenlemesi Geçti

Meclis Komisyonunda Stokçulukla Mücadele Düzenlemesi Geçti

haber haber -
10 0

AKP Milletvekili Şahin Tin’in Savunması

AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin, Meclis komisyonunda görüşülen stokçulukla mücadele yasa teklifine destek verdi. Tin, “Her şeye iyi niyetle yaklaşıyoruz bazen ama bazı piyasalar o iyi niyeti kaldırmıyor. Burada bu iyi niyeti suistimal eden birçok sektör ve alanda bence halkımızı kazıklıyor. Eğer haksız bir şey varsa mahkemeye gidip iptal ettirebilir. Birinci ceza, ikinci ceza, maddi ceza; üçüncüsünde kapatma cezası; hapis cezası vermediğimize dua etsinler. Burada acırsak acınacak duruma düşeriz” şeklinde konuştu.

CHP Milletvekili Türker Ateş’in Tepkisi

Meclis komisyonunda tartışmalar sürerken, CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş, “Adalete bak!” diyerek Tin’in sözlerine göndermede bulundu. Komisyon Başkanı AKP’li Mustafa Varank ise “Bir firma 3 kere stokçuluktan ceza alıyorsa bir zahmet de kapansın ya, 3 kere, sene içerisinde 3 kere” ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanlığı’nın Açıklaması

Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Altındal, mevcut uygulamada bir yıl içinde 2 defa stokçuluk cezası verilen yalnızca bir otomotiv bayisinin olduğunu belirtti. Altındal, “Bugüne kadar sadece bir otomotiv bayisine bir takvim yılı içinde 2 defa stokçuluk cezası uygulandı” dedi.

İlgili Yazılar