Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İdeal Yaşam
  4. »
  5. Medyum nedir?

Medyum nedir?

haber haber -
41 0

Medyum nedir?

Medyum” terimi, ruhani sözlüklerde “psişik olarak hassas (duyarlı) (ruhsal medyumlar) veya ruhsal teması olmayan, bedenlerini terk etmiş ruhlarla temas kuran insanlara paranormal olayları ortaya çıkarabilen özel yetenekler” olarak tanımlanır. Birçok büyü yapabilirler bunların içerisinde bağlama büyüsü örnek olarak verilebilir. Dünya ve onların yansımaları “İnsana (fiziki medyumlara) verilen bir isim” olarak tanımlanmaktadır.

 Bu tanımdan da anlaşılacağı gibi, bir medyumun medyumdan başka bir ruha sahip olmaması gerekir. .

 Yani psişik tezahürler de vardır ki bu durumda psişik ruhtan başka ruh yoktur. Ancak bazı psişik tezahürlerde bunu anlamak son derece zordur.

Spiritüalist bir anlayışa göre, medyumluk yeteneği bir beceri değildir ve spiritüalist etiğe göre kimse bu beceriyi yağ veya çıkar için asla kötüye kullanmamalıdır. Papaz büyüsü gibi büyüleri bilenler tarafından yapılmalıdır. Her halükarda, maneviyatçılar bu tür şeylere asla teslim olmazlar, çünkü manevi temasların çıkar sağlamak, gelecek hakkında bilgi edinmek veya eğlenmek için düzenlendiği seanslara katılanları bekleyen tehlikeleri bilirler ve bu tür sorular temasa geçenlere sorulur.

 Bu tür seansları düzenleyenler, deneysel ruhçuluk konusunda yeterli görgü, bilgi ve deneyime sahip olmadan bu işi yapmaya çalışanlardır ve genellikle takıntılı bir olayla, yani akıl hastanesine gitmek Neo-spiritüalist terminolojide tıp, yalnızca psikoloji anlamına gelmez; “Kahin”, medyanın gereklerini, görev ve sorumluluklarını bilen ve uygulayan, medyanın işleyişi konusunda yeterli alışkanlık, bilgi ve deneyime sahip kişidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir