Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Memur-Sen, Kamuda Tasarruf Tedbirleri Genelgesine Karşı Danıştay’da Dava Açtı

Memur-Sen, Kamuda Tasarruf Tedbirleri Genelgesine Karşı Danıştay’da Dava Açtı

haber haber -
31 0

Memur-Sen, Servis Hizmetlerinin İptali İçin Hukuki Mücadele Başlattı

Memur-Sen, Resmi Gazete’de yayımlanan Kamuda Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’nde yer alan Personel Servis Hizmetlerinin sonlandırılmasına ilişkin kısmın iptali için Danıştay’da dava açtı.

Memur-Sen’in Açıklaması

Memur-Sen, servis hizmetlerinin toplu sözleşmede elde edilen ve 10 yıldır uygulanan bir uygulama olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “**Memur-Sen’in kamu görevlileri adına 3. Dönem Toplu Sözleşmede elde edilen ve yaklaşık 10 yıldır uygulanan, 7. Dönem Toplu Sözleşmede Kamu İşveren Heyetinin de kabul ettiği, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararıyla sonuçlandırdığı ‘Bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kuruluşların merkez teşkilatında görev yapan personele mesaiye geliş ve gidişleri için servis hizmeti sağlanır’ şeklindeki açık ve net Toplu Sözleşme hükmünü uygulanmaz hale getiren, Tasarruf Tedbirleri Genelgesindeki hukuka aykırı ibarelerin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay 12. Daire Başkanlığına 2024/3121 E. Sayısı ile dava açıldı.**”

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kararı toplu sözleşme hükümlerini hatırlatarak eleştirmiş ve uygulamanın hayata geçirilmesi durumunda konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtmişti.

İlgili Yazılar