Mide Balonu Yöntemi

Mide Balonu Yöntemi

Bu yöntemle mideye zarar verilmeden hastalarda aşırı yemek alma istediği azaltılır. Mide balonları yüksek kaliteye sahip olan tedavi uygulamasıdır. Çünkü mide balonu bu doğrultuda profesyonel bir şekilde işlev sunar. Bu uygulama üzerinden mide fazlaca doldurulmadan daha sağlıklı bir şekilde beslenme programları sunulur.

Mide balonları özellikle obezite ve aşırı yemek yeme isteğinin azaltılması amacıyla doktor tarafında yapılır. Bu tedavi uygulaması geçmişten günümüze güvenle uygulanır. Çünkü mide balonu riskleri en az olan tedavi biçimidir. Bu yöntemde herhangi yaş şartı aranmaz. Bunun haricinde etkisini hızlı bir şekilde gösterir. Bu kapsamda fazla kilolarınızdan diğer tedavi uygulamalarına oranla mide balonlarıyla daha erken kurtulabilirsiniz.

Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

Sağlıklı mide için tıbbi balon doğrudan şişirilerek ya da ağız üzerinden yutkunma uygulaması üzerinden sunulabilir. Mide balonları uygulanış biçimi anlaşılır bir biçimde sunulur. Bu nedenle mide balonu uygulanışında ilk olarak mide sağlığı doktor tarafından kontrol edilir.

Yutulabilir Mide Balonu Neden Takılır?

Yutulabilir mide balonubirçok özelliklere sahiptir. Bu uygulama üzerinden de midenin gereğinden fazlaca öğün alması engellenebilir. Aşırı yemek yeme alışkanlığı doğrudan yutulabilir mide balonları üzerinden de önlenebiliyor.

Mide Balonu Fiyatları

Mide balonlarının fiyatlarına doktor sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu tedavi uygulaması cerrahi bir uygulama olmakla birlikte ameliyat türü değildir. Mide balonlarının fiyatları birkaç yıl öncesine oranla bugün daha düşüktür.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Bu işlem doğrudan uzman doktor tarafından garanti kapsamlı yapılır. Tüp mide ameliyatları isminden de anlaşılacağı üzere mideye tüp takılmasıdır. Bu nedenle tüp mide ameliyatları en önemli ameliyatlardan biridir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Tüp mide ameliyatları obezite hastalarına, aşırı yemek yeme alışkanlığına maruz kalanlara, pratik bir şekilde fazla kilolarını atmak isteyenlere uygulanır.

En Sık Hangi Mide Küçültme Ameliyatı Yapılıyor?

En sık tüp mide ameliyatı yapılıyor. Bu ameliyat sonrasında mide balonları ise ikinci sırada yer alır. Bu nedenle fazla kilolarınız için doktorunuzdan en ideal tedavi uygulaması talep edebilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar Ne Kadar Kilo Veriyor?

İlk olarak tüp mide ameliyatı olanlar ortalama olarak 3 ila 10 kg arasında kilo veriyor. Bu doğrultuda hastalar kısa zamanda ideal ve daha fit bir vücut yapısı elde ediyor.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Doktor sitesinden vurgulandığı gibi tüp mide ameliyatı 70 yaşına kadar uygulanabilir. Bu yaş üzerindeki hastaların tüp mide ameliyatları geçirmesi genel sağlık açısından sakıncalı olabilir.

Tüp Mide Ameliyatından Sonra Nasıl Beslenilmeli?

Tüp mide ameliyatlarından sonra beslenme düzenli ve sağlıklı olarak uygulanmalıdır. Bu nedenle tüp mide ameliyatı sonrasında da günlük aşırı yağlı besinler yerine, daha düşük yağlı besinler tüketilmelidir.

Obezite Tedavisi İçin Ameliyat Çeşitleri

Obezite tedavisi için öncelikle obezite ameliyatı olabilirsiniz. Çünkü bu hastalık tedavisinde en etkili tedavi uygulamasının doğrudan obezite cerrahi müdahalesi olduğunu vurgulayabiliriz. Bu tedaviden sonrasında uygun görülmesi durumunda mide balonları veya mide kelepçesi tedavisi de uygulanabilir.

Obezite Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Günlük düşük yağlı ürünler tüketilmelidir. Bu doğrultuda obezite ameliyatı sonrasında da istikrarlı kaliteli bir yaşam sağlanabilir. Obezite ameliyatından sonrasında da bilinmesi gerekenler söz konusudur. Bu ameliyattan sonra da fazla kilolar almamak için hareketli olunmalıdır.

Obezite Cerrahisi Ameliyatı Nasıl Etkili Oluyor?

Obezite cerrahisi ameliyatı hızlı bir şekilde etkili oluyor. Bu nedenle obezite ameliyatı alınması gereken bir tedavidir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Kadar Sürede, Ne Kadar Kilo Verilir?

Obezite cerrahisi sonrasında ortalama olarak 1-2 gün içerisinde 3-4 kilograma yakın fazla kilo atılabilir. Bu süreç sonrasında daha yüksek oranda kilo yok edilebilir.

Obezite Cerrahisi Sonrası Ne Zaman İşe Dönmek Mümkündür?

Obezite ameliyatlarında genellikle nadiren hastanede 2 gün kalınabilir. Obezite cerrahisinden sadece 1-2 gün sonrasında işinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Mide balonu sürecinden itibaren sosyal hayatınızı da sürdürebilirsiniz.

Etiketler