Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Muhtar İsmail Güngör’den Dzeko açıklaması

Muhtar İsmail Güngör’den Dzeko açıklaması

haber haber -
12 0

Muhtar İsmail Güngör’den Dzeko açıklaması

Yeşilbağlar Mahalle Muhtarı İsmail Güngör, soydaşları Dzeko’yu mahallelerinde misafir etmek istediklerini belirtti. Göngör, “Edin Dzeko gibi büyük bir futbolcunun Boşnak mahallesinde ağırlanması bizim için çok önemli. Gururumuz, en kısa sürede kendisini derneğimize de mahallemize de bekliyoruz. Burada zannediyorum 20 tane Boşnak böreği dükkanımız ve çok da güzel restoranlarımız var. Burada ağırlamak isteriz kendisini” diye konuştu. . parobet giriş

Esnaf Fatih Sancaklı: “Dzeko bizim için büyük bir kahraman”

Esnaf Fatih Sancaklı ise Edin Dzeko’yu, kuru et ve Boşnak Mutfağı’nın özel lezzetlerinden biri olan Soka’yı yemesi için mahallelerine çağırdı. Sancaklı, 37 yaşındaki futbolcudan ‘kahraman’ olarak bahsederek, “Bu bizim için çok büyük bir heyecan. Bosna kökenli olan Edin Dzeko, bizim için çok büyük bir kahraman. Bizim insanımıza duymuş olduğu saygısı, sevgisi ve de bağlılığı bizi çok mutlu ediyor. Bizim semtimizde Pendikspor ile oynayacağı maç kendisinin oynaması bize büyük bir heyecan katacak. Daha sonrasında kendisini mahallemizde de misafir etmek istiyoruz. Bizim kırmayıp gelirse çok mutlu oluruz” dedi.

Dzeko’ya, Boşnakça çağrıda bulundular

Pendik’te yaşayan Boşnak vatandaşlar, Edin Dzeko’ya; Boşnakça çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi. Mahalle sakini Salami Hamzaoğlulları, “Dzeko bizim hemşehrimiz olduğu için çok heyecanlıyız, onu karşılamak ve ağırlamak istiyoruz. Bizim mahallemizde yaklaşık 40 bin Boşnak yaşıyor. Çok gururluyuz, Dzeko’nun Türkiye’de olmasından olayı da çok mutluyuz” açıklamasını yaparken, cümlelerini ise Boşnakça, “Dzeko’yu mahallemizde, derneğimizde ağırlamak istiyoruz” diyerek tamamladı.

Mahallede kasap dükkanı bulunan Necat Nur isimli esnaf da Boşnakça, Dzeko’ya, “En kısa sürede seni görmek istiyoruz” şeklinde seslendi.

İlgili Yazılar