Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. MÜSİAD “Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni”nde Konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan Önemli Açıklamalar

MÜSİAD “Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni”nde Konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan Önemli Açıklamalar

haber haber -
20 0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, MÜSİAD Ödülleri Töreni’nde Konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Anadolu Ajansı’nın Global İletişim Ortağı olduğu ”Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni”nde önemli açıklamalarda bulundu.

MÜSİAD’ın Türkiye Ekonomisi ve Demokrasisine Katkıları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, konuşmasında MÜSİAD’ın Türkiye ekonomisi ve demokrasisine katkılarını vurgulayarak, kuruluşun Türk ekonomisine damgasını vuran önemli bir kuruluş olduğunu belirtti. Yılmaz, MÜSİAD’ın vesayet odaklarının tasfiyesinde ve sivil yönetimlerin güçlenmesinde her zaman doğru bir duruş sergilediğini ifade etti.

MÜSİAD’ın Asil Duruşu ve Yardımseverliği

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, MÜSİAD’ın asil duruşunu ve yardımseverliğini vurgulayarak, özellikle Gazze’deki insanlık suçlarına karşı gösterdikleri duyarlılığı takdirle karşıladıklarını belirtti. Yılmaz, MÜSİAD’ın her zaman insani değerlere bağlılığını ortaya koyduğunu ifade etti.

Türkiye Ekonomisinin Başarısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Türkiye ekonomisinin son dönemde gösterdiği başarıya da değinerek, dünya ekonomisinin üzerinde bir büyüme performansı sergilediklerini belirtti. Yılmaz, Türkiye’nin ekonomik büyümesinin sadece rakamsal olarak değil, niteliksel olarak da önemli bir dönüşüm geçirdiğini vurguladı.

Enflasyon ve Ekonomik Hedefler

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, enflasyonun önemine vurgu yaparak, enflasyonun düşürülmesi gerektiğini söyledi. Yılmaz, ekonomik hedefler doğrultusunda enflasyonla mücadelede kararlı olduklarını ve önümüzdeki dönemde enflasyonu daha da aşağı çekmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından, Türkiye’nin gücüne katkı sağlayan iş insanları ve genç girişimciler ödüllendirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Kurtulmuş da törene mesaj göndererek, ödül alanları tebrik etti.

İlgili Yazılar