Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nahçıvan Üniversitesi Eğitim Fırsatları

Nahçıvan Üniversitesi Eğitim Fırsatları

haber haber -
43 0

Nahçıvan Üniversitesi Eğitim Fırsatları

Azerbaycan Cumhuriyeti’nde bulunan Nahçıvan Üniversitesi geleceğin binlerce bilim adamını, öğretmenini ve siyasetçisini yetiştirmiştir. Nahçıvan Üniversitesi 1922 yılında kurulmuştur ve Kafkasya bölgesindeki en eski üniversiteler arasındadır. Üniversitenin dokuz fakültesi, yedi derece programı ve 25.000’in üzerinde öğrencisi vardır. Ayrıca birçok araştırma enstitüsü ve kütüphane bulunmaktadır. Nahçıvan eğitim olanaklarıyla ünlü olsa da, Azerbaycan’ın diğer bölgeleri de iyi eğitim olanaklarına sahiptir.

 Nahçıvan Üniversitesi kuruluşundan bu yana öğrencilerine yüksek kaliteli eğitim olanakları sunmaktadır. Her fakülte, çok çeşitli kurslar sunan çeşitli bölümlere ve birimlere sahiptir. Bazı örnekler arasında hukuk, sosyal bilimler, siyaset bilimleri, ekonomi, beşeri bilimler ve edebiyat ve dilbilim yer alır. Nahchivan’da bulunan tüm kurslara herhangi bir ücret ödemeden erişilebilir; Azerbaycan ve İran cumhuriyetlerinden gelen öğrenciler ile başkent Bakü’de ikamet edenler için ücretsizdir. Ayrıca diğer ülkelerden birçok öğretmen Nahçıvan Üniversitesi’ne ders vermeye gelmektedir. Ülkelerinin eğitim bakanları tarafından seçildikleri için nitelikleri çok yüksektir.

NU’nun akademik konumu, yıllar içinde aldığı yatırım nedeniyle hızla gelişmektedir. Üniversitenin web sitesine göre, ‘artan ilgi’ NU’nun meyvesini veriyor – akademik konumu şu anda Kafkasya bölgesindeki ilk beş üniversite arasında yer alıyor. Bu, kurumların paralarını eğitime yatırdıklarında büyük ödüller aldıklarını gösteriyor. Mükemmel eğitim fırsatları için yüksek kaliteli öğretmenler gereklidir, ancak etkili öğretim yöntemleri ve güncel tesisler de gereklidir. NU, bu faktörler sayesinde Kafkasya bölgesindeki en iyi üniversitelerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor!

NU’nun büyümesinin bir başka nedeni de seçkin lise mezunlarını çekmesidir. Her yıl yüzlerce öğrenci NU’nun lisans programlarına girmek için başvurur. Başvuru materyallerini değerlendirdikten sonra, üniversite personeli ‘öğrenci bursu’ alacak yaklaşık 100 öğrenciyi seçer. Bu fonlar, NU’daki yıllık lisans derecesi programlarının öğrenim masraflarını karşılar – bu, öğrencilerin fon sağlama veya çalışma saatlerini azaltma endişesi olmadan yalnızca çalışmalarına odaklanmalarına olanak tanır. Ek olarak, Almanya gibi diğer ülkelerden personel de kendi alanlarında kurslar vermek için NU’yu ziyaret eder. Öğretmenlik deneyimlerini başkalarıyla paylaşmak ve dünya çapında daha yüksek standartları teşvik etmek istedikleri için Azerbaycan’a geliyorlar.

 Üniversiteye gitmekle ilgilenen herkes Nahçıvan Üniversitesi‘nde okumayı düşünmelidir. Lisans programlarına girmek için başvuran öğrenciler, öğrenim ücretleri, ders kitapları ve öğrenim dönemlerinde yemek dahil olmak üzere üç yıl boyunca tüm masraflarını karşılayan burslar alabilirler. Liseye devam etmemiş olanlar da lisansüstü programlara başvurabilir ve dereceleri için beş yıl veya daha uzun bir süre için fon alabilirler. Şu anda toplam on bir bölümü olan dokuz fakülte bulunmaktadır; lisans dereceleri için toplam otuz altı olası uzmanlık alanıyla birlikte 17 lisans bölümü mevcuttur. Ayrıca otuz dört ana dal ve seksen beş uzmanlık olmak üzere çeşitli alanlarda yüksek lisans programları da bulunmaktadır. Üniversitede ayrıca hastanesi olan bir tıp merkezi vardır ve burada tıbbi personel, üniversite işleriyle uğraşırken hastanede yatan öğrencileri ücretsiz olarak tedavi eder.

 Yüksek öğrenime devam etmekle ilgilenen herkes Nahçıvan Üniversitesi’nde eğitim almayı düşünmelidir – mükemmel bir akademik konuma sahiptir , dünya standartlarında öğretmenler ve öğrencilerine sunulan birçok harika eğitim fırsatı. Bu harika üniversite hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes, yedi derece programı olan dokuz fakültesi ve 25.000’den fazla öğrencisi olduğunu akılda tutmalıdır !

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir