Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İdeal Yaşam
  4. »
  5. Nahçıvan Üniversitesi Eğitim Fırsatları

Nahçıvan Üniversitesi Eğitim Fırsatları

haber haber -
24 0

Nahçıvan Üniversitesi Eğitim Fırsatları

Kafkasya’nın en eski üniversitelerinden biri olan Nahçıvan Üniversitesi (NU), Azerbaycan’ın Nahçıvan şehrinde bulunan uluslararası bir araştırma üniversitesidir. 1959 yılında kurulan NU’nun Nahçıvan ve Bakü’de kampüsleri bulunmaktadır. NU, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Ayrıca, dil eğitimi ve yabancı dil eğitimi için birçok fırsat vardır. NU, çok yönlü bir eğitim almak isteyen öğrenciler için iyi bir seçimdir.

 Nahcivan Üniversitesi, çeşitli eğitim indirim programları aracılığıyla öğrencilerine maddi yardım sağlamaktadır. 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında üniversite öğrencilerine lisans öğrenim ücretlerinde yüzde 56’ya varan indirim uygulandı. Lisansüstü öğrenciler ve öğretim üyeleri için mali yardım programları da vardır. Ayrıca, üniversitenin, üniversiteye kayıt yaptıramayacak durumda olan öğrencilere yardım sağlayan bir burs fonu vardır. NU, ihtiyacınız varsa mali yardım almak için iyi bir yerdir.

NU’ya tüm öğrenciler erişebilir, ancak kaydolmadan önce bir başvuruda bulunmanız ve belgeleri sağlamanız gerekir. Öncelikle, başvurunuzu, transkriptinizi ve diğer gerekli malzemeleri [email protected] adresine göndererek kabul ofisi aracılığıyla başvurmalısınız. Başvurunuz işleme koyulduktan sonra, başvuru dönemi ve kabul testi aşamasıyla ilgili ayrıntılı talimatlar için üniversite sizinle iletişime geçecektir. Başvuru süresi boyunca, http://admission.nu adresinden çevrimiçi başvuruda bulunmanız veya yukarıda listelenen web sitesindeki okulun adresine kağıt başvurular yapmanız gerekir. Öğrenci başvuruları yıl boyunca işlenir, bu nedenle erken başvurduğunuzdan emin olun; başvurular aylık olarak kapanmaktadır. Kolej konumunuz sırasında çevrimiçi forma erişemezseniz posta yoluyla da başvurabilirsiniz.

NU’da NUC’ye kabul edildikten sonra, onların tüm derece programlarına erişebileceksiniz. Ancak, mezun olmadan önce tamamlamanız gereken çok sayıda ders var. NU’daki NUC kurslarının çoğu sabahları (8:00-18:00) verilirken, diğer kurslar 18:00’den sonra verilmektedir. Ek olarak, NUC’nin lisans programlarının çoğu, mezuniyet gerekliliklerinin yeniden tamamlanması gerekmeden önce iki ila dört yarıyıl süren dönem programlarına sahiptir. Bu okulun kayıtla ilgili yaş kısıtlamaları nedeniyle, çoğu lisans öğrencisi NU’daki sınıflara kaydolduklarında 18 ila 30 yaşları arasındadır.

Nu öğrencilerinin eğitimlerini sınıf çalışması dışında tamamlamanın çeşitli yolları vardır. Uzaktan eğitim kursları, Nu’nun e-Öğrenim Merkezi aracılığıyla verilmektedir, ancak bunun için bilgisayar kullanımı ve ders kayıt prosedürleri hakkında önceden bilgi sahibi olunması gerekir. Nu ayrıca, uluslararası öğrencilerin Azerbaycan’daki ve Kafkasya bölgesindeki diğer üniversitelerde normal ders programlarının dışında kalan yarıyıllarda eğitim görmelerine olanak tanıyan, dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerle bir değişim programına sahiptir. Ayrıca kampüste, uluslararası öğrencilerin her gün okulda derslere devam ederken kampüs dışında yaşayabilecekleri bir pansiyon da bulunmaktadır.

 Tarihi, akademik tesisleri ve erişilebilirliği nedeniyle Nahcivan Üniversitesi, aday öğrenciler için iyi bir üniversite olarak değerlendirilmeyi hak ediyor. Azerbaycan’da veya Kafkasya bölgesindeki başka bir yerde lisans derecesi arayanlar. Azerbaycan’ın başkentinde bulunduğundan, Nahçıvan Üniversitesi aynı zamanda Azerbaycan’ın önde gelen yüksek öğrenim kurumundan derece almak isteyen müstakbel Azerbaycanlı Öğrenciler için iyi bir üniversitedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir