Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Neden Azerbaycan Üniversitesinde Okumalısınız?

Neden Azerbaycan Üniversitesinde Okumalısınız?

haber haber -
41 0

Neden Azerbaycan Üniversitesinde Okumalısınız?

Azerbaycan Tıp Üniversitesi 1930 yılında kurulmuş bir devlet tıp üniversitesidir. Merkezi Bakü’de olup Gence ve Lenkeran’da şubeleri bulunmaktadır. Üniversite tıp, diş hekimliği, eczacılık, hemşirelik, fizyoterapi, sağlık yönetimi ve diğer ilgili alanlarda lisans, yüksek lisans ve yüksek lisans dereceleri sunmaktadır. Ve ayrıca Azerbaycan Tıp Üniversitesi denklik veren bir üniversitedir

Üniversite, uluslararası öğrencilere modern öğretim yöntemleri ve teknolojileri sağlayarak geleceğin profesyonelleri olarak potansiyellerini geliştirmeleri için kaliteli eğitim sağlamayı amaçlamaktadır.

Üniversite, tıp eğitiminde mükemmellik konusunda güçlü bir uluslararası itibara sahiptir.

Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanlığı (MEA) tarafından akredite edilmiş yüksek kaliteli eğitim programları sunmaktadır.

Kişi başına araştırma yayınları üreten Azerbaycan’daki en iyi üniversiteler arasında yer aldı.

Üniversitenin temel amacı, öğrencilere hem yurt içinde hem de yurt dışında başarılı profesyoneller olmalarına yardımcı olacak teorik bilgi ve pratik beceriler kazandırmaktır.

Neden Azerbaycan’da Tıp Eğitimi Almalısınız?

Azerbaycan, Avrupa ve Asya’nın kavşağında bulunan bir ülkedir. Birçok farklı etnik grup, din ve dilden oluşan 9 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Ülkenin başkenti, dünyanın en hızlı büyüyen şehrine ev sahipliği yapan Bakü’dür.

Son yıllarda Azerbaycan, hızlı ekonomik büyümenin yanı sıra önemli sosyal ve kültürel değişimler yaşadı. Ülke, GSYİH’sının son on yılda yılda ortalama %7 büyüdüğünü gördü.

Azerbaycan’da ilk üniversite 1919 yılında kurulmuştur ve bugün ülkede 100’ün üzerinde üniversite bulunmaktadır. Uluslararası burslar veya Azerbaycan ve yabancı üniversiteler arasındaki ortaklıklar aracılığıyla Azerbaycanlı öğrenciler için yurtdışında yüksek öğrenim için birçok fırsat da bulunmaktadır.

Azerbaycan hükümeti halk sağlığı hizmetlerine ve eğitime büyük yatırım yapıyor, bu da tıp uzmanlarının dünyanın her yerindeki birçok kaliteli kurumdan birinde tıp okurken yüksek kaliteli sağlık hizmetlerini düşük maliyetlerle – hatta bazı prosedürler için ücretsiz olarak – bulabilecekleri anlamına geliyor.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi denklik var mı sorusuna cevap ise Azerbaycan Tıp Üniversitesi denklik veren bir üniversitedir

Kendinizi Tıp Eğitiminize Nasıl Hazırlarsınız?

Tıp eğitimi uzun ve zorlu bir süreçtir. Gerçekleri ezberlemekten çok daha fazlasıdır. Kendinizi tıp fakültesine hazırlamanın ilk adımı, ruh sağlığınıza odaklanmaktır. Tıp öğrencileri, strese, kaygıya, depresyona ve tükenmişliğe yol açabilecek çok fazla baskı altındadır. Tıp fakültesine hazırlanırken ruh sağlığı fiziksel sağlık kadar önemlidir.

Süreçteki bir sonraki adım, fiziksel sağlığınıza odaklanmaktır. Çok çalışacaksın ve bu titiz programın taleplerini karşılamak için enerjiye ihtiyacın var. Tıp fakültesi boyunca sağlıklı kalmak ve kilonuzu korumak için yeterli uykuya, iyi beslenmeye ve egzersize ihtiyacınız var.

Yurtdışında Eğitim: Yurtdışında Eğitim Fırsatları İ

Yurtdışında eğitim alma fırsatı, ufkunuzu genişletmenin ve yeni kültürler hakkında bilgi edinmenin harika bir yoludur. Aynı zamanda size dil becerilerinizi geliştirme ve uluslararası bir bakış açısı kazanma şansı sunar.

Öğrencilerin yurtdışında okumaya karar vermelerinin birçok nedeni vardır. Bunlar şunları içerir:

– Yeni bir dil öğrenmek

– Daha zorlu bir akademik ortamda çalışmak

– Profesörlerle araştırma projeleri üzerinde çalışmak

– Kendilerine ait olmayan başka bir kültürde vakit geçirmek

Daha fazla bilgi için eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim / İstanbul telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir