Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İdeal Yaşam
  4. »
  5. Öğrencinin Ukrayna’da okumaya bakış açısı

Öğrencinin Ukrayna’da okumaya bakış açısı

haber haber -
14 0

Öğrencinin Ukrayna’da okumaya bakış açısı

Yurtdışında okumak, öğrencilerin çeşitli yönlerden becerilerini geliştirmeleri ve geliştirmeleri için harika bir fırsattır. Aynı zamanda yeni kültürleri keşfetmek ve farklı geçmişlere sahip insanlarla arkadaş olmak için bir fırsattır.

Ukrayna’da doğdum ama yurt dışında Kiev Üniversitesi’nde bir yıl okudum. Ukrayna’da bir yabancı olarak okumak benim için ilginç bir deneyim oldu. Ben birçok yönden Ukrayna’dan oldukça farklı olan Yeni Zelandalıyım.

Yeni Zelanda’da okumakla Ukrayna’da okumak arasındaki en büyük farklardan biri insanların konuştuğu İngilizce seviyesidir. Yeni Zelanda’da çoğu insan İngilizce’yi akıcı bir şekilde konuşur çünkü bu iki resmi dilimizden biridir, ancak Ukrayna gibi Rusça’nın İngilizce’den daha sık konuşulduğu diğer ülkelere gittiğinizde bu her zaman geçerli değildir.

Fark ettiğim bir diğer fark, eve kıyasla her hafta ne kadar ödev aldığımdı. Ülkenizde bir üniversitede veya kolejde okurken genellikle sadece iki veya üç saatiniz olur.

Ukrayna’da Eğitimden En İyi Şekilde Nasıl Yararlanılır?

Ukrayna’daki eğitim sistemi sürekli değişiyor. Bu makale, öğrencilerin Ukrayna’da kaliteli bir eğitim almalarının çeşitli yollarına bakacaktır.

Ukrayna büyük potansiyele sahip bir ülkedir Odessa Hümaniter Üniversitesi ücretleri uygun bir üniversitedir. Doğal kaynaklar açısından zengindir ve nispeten genç bir nüfusa sahiptir. Ukrayna hükümeti, tüm vatandaşlarına yüksek kaliteli eğitim sağlamayı bir öncelik haline getirdi. Ulusal eğitim sisteminin geliştirilmesine büyük yatırımlar yaptılar ve geçmişleri veya sosyal sınıfları ne olursa olsun tüm çocuklara başarı fırsatı sunmaya kararlılar.

Ukrayna eğitim sistemi iki sütuna dayanmaktadır: genel eğitim ve mesleki eğitim. Genel eğitim, öğrencilerin gelecekteki meslekleriyle doğrudan ilgili olmayan ancak kişisel gelişimleri için gerekli olan tarih, edebiyat, sanat ve diğer konuları öğreterek ufuklarını genişletmeye odaklanır. Mesleki eğitim, öğrencileri bu alanlarda başarılı bir şekilde çalışmak için ihtiyaç duyacakları pratik becerileri öğreterek belirli mesleklere hazırlamaya ve sonrasında mümkün olan en kısa sürede geçim ücreti kazanmaya odaklanır.

Ukrayna’da Sizin İçin En İyi Üniversiteyi Nasıl Seçersiniz?

Doğru üniversiteyi seçmek, bir insanın hayatındaki en önemli kararlardan biridir. Odessa Hümaniter Üniversitesi diş hekimliği ücretleri kariyerinizi şekillendirebilir ve size mümkün olan en iyi eğitimi verecek bir üniversiteyi seçerken dikkatli olmalısınız.

Yapmanız gereken ilk şey önceliklerinizi belirlemek. Hedeflerin ne? Yurtdışında okumak mı yoksa Ukrayna’da kalmak mı istiyorsunuz? İlgi alanların nelerdir? Uluslararası öğrenciler için öğrenim ücreti nedir? Bir dil okumak mı yoksa öğrenmek mi istiyorsunuz?

Önceliklerinizi belirledikten sonra sıra üniversite aramaya geliyor. Hangi üniversitenin sizin için en iyi olacağını etkileyen birçok faktör vardır ve bu faktörler kişiden kişiye değişir. Siz İngilizce eğitim veren bir üniversite isteyebilirsiniz ama bir başkası öğrenim ücreti daha ucuz olan bir üniversiteyi tercih edebilir.

Daha fazlası için eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim / İstanbul telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir