Guncel

Operasyondan Kaç Ay Sonra Saç Ekimi Sonuçları Belli Olur?

Saç ekimi, uzun bir süreçtir. Bu nedenle saç ekimi sonuçlarını almaya başlamak için yaklaşık 5 ay beklemek gerekir. Operasyon yaptırmadan önce bunun bilincine varmak, sürecin daha rahat geçmesine yardımcı olur. Emphair Saç Ekim Merkezinde gerçekleştirilen saç ekiminden sonra, süreç 1,5 yılda tamamlanır.

Saç ekimi yapıldıktan yaklaşık 2 hafta sonra şok dökülme yaşanır. Şok dökülmeden sonra ekilen saçların saç derisi üzerinde ilk kez görülmesi yaklaşık 5 ayı bulur. Altıncı aydan itibaren ekim yapılan bölgenin yavaş yavaş dolmaya başladığı gözlemlenir. Dokuzuncu ayda, ekilen saçların %60’ı çıkmış olur. Bir yılın sonunda ise hedeflenen yoğunluğun %70 – %80’ine ulaşılır. On sekizinci ayda hedeflenen sonuca %100 ulaşılır.

Saç Ekimi Sonuçları Alınmaya Başlandığı Zaman Dökülme Yaşanır mı?

Saç ekimi operasyonu ile ekilen saçlar en çok 6 ila 9 ay arasında çıkar. Bu zaman zarfında dökülme yaşanabilir. Bu dökülmelerin yaşanması genellikle endişe verir. Fakat günlük 100 tel saçın dökülmesinin doğal olduğunu unutmamak gerekir. Emphair Saç Ekim Merkezinde yapılan saç ekimi operasyonlarının tamamı başarılı sonuçlar verir. Firma uzman ekibi ile saç dökülmesi sorunu yaşayanların bu sorunlarından kurtulmasına yardımcı olur.

Saç ekimi, biraz sabır gerektiren bir süreçtir. Özellikle ekimden sonraki ilk 2 haftalık süreçte mümkün olduğu kadar stresten uzak durulması gerekir. Çünkü stres, saç köklerinin kafa derisine tutunup güçlenmesini engelleyebilir. Bu uzun süreci rahat bir şekilde geçirmek için Emphair Saç Ekim Merkezi gibi kaliteli hizmet veren merkez ve kliniklerden hizmet almanız faydalı olur.

Ekilen Saçlar Ne Zaman Kalınlaşmaya Başlar?

Ekilen saçlar, ilk çıkmaya başladığı zaman ince yapılı olarak çıkar. Operasyondan sonraki 1 yıl boyunca çıkan saçlarda kalınlaşma gözlenmez. Saçların ideal kalınlığına ulaşması 12. ay ile 24. ay arasında gerçekleşir. Bu nedenle 1 yıl geçmeden, saç tellerinin dolgun görünüme sahip olmasını beklememek gerekir. Emphair’in uyguladığı başarılı yöntemler ve sonuçları hakkında bilgi edinmek isterseniz de firmanın https://www.emphair.com/tr/tepe-bolgesi-sac-ekim-sonuclari/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Emphair’in uzman doktorları, saç ekimi hizmeti alan hastaları sürecin her aşaması hakkında bilgilendirir. Hangi ayda, neler yaşanması gerektiğinin bilincinde olan hastalar, süreci daha iyi bir şekilde takip eder. Saç ektirmeyi planlıyorsanız ve bu uzun sürecin rahat geçmesini istiyorsanız Emphair gibi, her bakımdan iyi hizmet veren merkezlere yönelmeniz faydalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu