ORGANİK BEBEK ÜRÜNLERİ

Neden Organik Ürünler Kullanmalıyız?

Bebeğini kucağına almak için gün sayan genç anne-baba adaylarının en büyük endişesi bebek bakımı konusudur. “Bebek büyütürken hangi bakım ürünleri kullanılmalı, hangi bebek bakım ürünü daha iyi, hangisi daha kullanışlı, hangisi bebeği daha çok rahatlatır, hangi ürünü nerede kullanabilirim?” gibi pek çok soru anne adaylarının zihnini meşgul etmektedir. Bu yazımızın içeriğinde anne adaylarına ve annelere organik bebek ürünleri ile alakalı rehberlik edeceğini umduğumuz birtakım bilgiler vereceğiz.

Yenidoğan bebeklerin tenleri çok yumuşak ve hassas olur. Bu nedenle dış dünya ile uyum sağlayabilecek yaşa gelinceye kadar onları, tabir yerindeyse pamuklara sarıp büyütmek, dolayısıyla da organik bebek ürünleri kullanmak gerekir. Sentetik ürünler, bebeğin hassas cildine zarar verebilir. Bu yüzden bebeğin cildine herhangi bir olumsuz etkide bulunmayacak, kimyasal madde içermeyen üretim aşamalarından geçerken herhangi bir katkı maddesi ile karşılaşmayan organik bebek ürünleri tercih edilmelidir.

Bebeğini sağlıklı bir şekilde büyütmek isteyen her anne, giyimden gıda ürünlerine kadar her geçen gün kullanım alanı genişleyen organik bebek ürünleri kullanmaktadır. Katkı ya da kimyasal madde içermeyen, “tamamen” organik olan bu ürünlerle anneler, bebeklerini içleri rahat biçimde besleyip büyütebilme imkanı bulur.

Organik Ürün Özellikleri

Organik bebek ürünlerini şöyle sıralamak mümkündür:

  • Organik bebek mamaları: Özellikle evde mama hazırlamaya vakit bulamayan çalışan anneler için tercih edilebilecek bir organik bebek ürünleri arasındadır.
  • Organik bebek çamaşır deterjanları: Bebeğin hassas cildine doğrudan temas eden çamaşırların temizliği için nötr pH değerine sahip hipoalerjenik özellikte organik bebek deterjanları, doğal bitki özleriyle hazırlanır ve parfüm dahil hiçbir katkı maddesi içermez.
  • Organik saç ve vücut şampuanları: Bebeği yıkarken kullanılan şampuanlar tene direkt temas ettiğinden bu ürünlere ve içeriklerine çok dikkat etmek gerekir. Mis kokusunu doğal bitki özlerinden alan organik bebek şampuanlarını tercih etmek gerekir.
  • Organik bebek havluları ve bornozlar: Bebeklerin giyiminde de organik bebek ürünleri tercih edilmelidir. Bambu lifinden üretilmiş yumuşacık bebek havluları ve bornozları mutlaka bebeğinizin eşyaları arasında yerini almalıdır.
  • Organik bebek temizlik bezleri ve ıslak mendiller: Bebeğin, mamasını yedikten sonra ağzını, ellerini temizlik için kullanılan temizlik bezleri organik olursa bebeğin cildi de zarar görmez. Bebeğin altı temizlenirken organik bebek ürünleri kullanılması ise pişik sorununu önleyecektir.
  • Organik yün yatak: İçi %100 yün, dışı %100 pamuk olan yün yataklar nefes alan dokusu sayesinde terleme ve alerji yapmadığı gibi havadaki nem oranını dengeler. Organik bebek ürünleri ve organik yün yataklar bebeği soğuk havalara karşı koruyacaktır.
  • Organik bebek hamakları: Boyasız ve ham kumaştan üretilmiş bebek hamakları bebeğin mışıl mışıl uyuması için tercih edilebilecek organik ürünleri arasında yer alır. Ham kumaş işlenmemiş kumaşlara denir. Yani, liflerin düzgün bir yüzey ve ince bir doku oluşturacak biçimde bir araya gelmesiyle elde edilir. Bu işlem esnasında zararlı katkı malzemeleri kullanılmaz.
  • Organik bebek battaniyeleri ve nevresim takımları: %100 pamuktan üretilen bebek battaniyeleri ve nevresim takımları antialerjik ve antibakteriyel özellikte olup kanserojen madde içermeyen ürünlerdir.
  • Organik bebek bakım ürünleri: Pişik kreminden bebek yağına, kulak temizleme çubuğundan bebeği sivrisinek ısırıklarına karşı koruyan losyonlara kadar tüm bakım ürünlerinin içinden organik bebek ürünleri kullanılmalıdır.
  • Organik bebek kıyafetleri: Bebeklerin tenlerine zarar vermeyen, kanserojen madde ve boya içermeyen, antibakteriyel özellikteki organik bebek ürünleri; patik, yelek, tulum, badi, zıbın gibi bebeğin ihtiyacı olan tüm giyecekleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sizde organik ürünler satın almak için OrganicEra mağazası veya web sitesinden hemen alışverişe başlayabilirsiniz.

Etiketler

newstanitim