OTOBİL NEDİR

Bireysel ve şirket taşıtlarının opet otobil  istasyonlarından otomatik olarak, nakit veya kredi kartı kullanarak ödeme yapmadan yakıt almalarını sağlayan ve dolum bilgilerini elektronik ortamlarda müşteriye sunan bir sistemdir. Günlük, haftalık yada aylık seçenekleriyle faturalama işlemini toplu olarak istediğiniz dönemlerde yapmaktadır. Bu sistem ile kullanıcılar taşıtlarının giderlerinin tam anlamıyla kontrol altına alma imkanına kavuşurlar ne kadar yakıt harcadığını ve buna harcanan parayı sürekli kontrol altında tutabilir bu sayede fazla akaryakıt alımından tasarruf edebilirler. Bu sistemin iki farklı ünitesi bulunmaktadır.

OTOBİL ÜNİTELERİ NELERDİR?

Halka Tipi Ünite / Fuelopass : Kullanıcısı olduğunuz akaryakıt firması tarafından aracınıza özel olarak programlanmış olarak gönderilen halka tipi bir ünitedir. Aracınıza montajı yapıldıktan sonra firmanız tarafından yapılan yakıt alımını kısıtlandırarak kontrol tamamen sizde olur. Otobili aracınız ile opet istasyonlarına gittiğiniz zaman sistem sizi takılan ünite sayesinde tanıyacaktır. Yakıt alımlarınız dönem sonlarında otomatik olarak şirketinize yada tarafınıza faturalandırılacaktır.

Bireysel Kullanıcı Ünitesi / Anahtarlık : Akaryakıt firmasının pompa tabancasına monte edilmiş anten, sizlere vermiş olduğumuz anahtarlığın içerisinde bulunan elektromanyetik bir devre ile iletişime geçerek aracınızın hakkında ki tüm bilgileri alarak istasyon içinde bulunan otobil istasyon kontrol ünitesine göndermektedir.

Sistemin kullanımı oldukça kolaydır. Öncelikle şirketler, taşıt tanımaya başvuru yapar ve yetkiliyle olan anlaşma sağlanır. Anlaşma yaptığınız firma istediğiniz üniteyi müşteriye gönderir. Anlaşmalı olunan noktalarda araca montesi gerçekleştirilir. Aracınızın arka camına yapıştırılan logo sayesinde akaryakıt çalışanları sizi tanır ve taşıt tanıma sistemli pompalara yönlendirir. Akaryakıt alımı pompa tabancasının göze oturtulmasıyla başlar. Aracınıza monte edilen akıllı halka ile iletişime geçer ve yapılan dolum pompadaki akıllı sistem üzerinden firmanın merkez bilgisayarına gönderilir. Hangi türde yakıt alındığını, miktarı ve zamanı merkez veri bankasına kaydedilir. İstediğiniz zaman faturalandırmak için bir kolaylıktır veri kayıtları. İşlem tamamlandığında fişiniz basılmış ve akaryakıt firması çalışanı tarafından size verilir. Taşıt tanıma ile ilgili tüm işlemlerinizi online olarak yönetebilir düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Şirket araçlarının yakıt tüketimlerini üye olarak kontrol altına alabilirsiniz hem fazla akaryakıt alımını engelleyecek hem de şirketinizin muhasebede oluşabilecek sorunlarını azaltmış olacaksınız. Fatura ödemelerinde de aynı kolaylığı göreceksiniz. Fatura ödemeleri için firmaların anlaşmalı olduğu bir çok banka mevcuttur. Bu bankalardan birisi ile kredili otomatik ödeme sistemi hesabı açtırmanız yeterli olacaktır. Diğer ödeme yöntemleri için satış yöneticilerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Etiketler

newstanitim