Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Özel Sektörde Çalışan Öğretmenler Ankara’da Eylemde

Özel Sektörde Çalışan Öğretmenler Ankara’da Eylemde

haber haber -
20 0

Öğretmenlerin Talepleri ve Eylem Detayları

Özel sektörde çalışan öğretmenler, Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası’nın çağrısıyla Ankara’ya geldi. Eylemciler, taban maaş hakkı, meslek kanununda haklarının eklenmesi ve belirli süreli iş sözleşmelerine son verilmesi taleplerini dile getirdi.

Sendika Üyeleri Kızılay Güvenpark’a Yürüdü

Sendika üyeleri, Mithatpaşa’daki binadan Kızılay Güvenpark’a yürüdü ve burada şehir dışından gelen öğretmenlerle bir araya geldi. Eylem sırasında “Sözünü tutmayan Bakan Tekin istifa” ve “Eğitim patronlara değil öğretmene” sloganları atıldı.

Diğer Eğitim Sendikalarından Destek

Özel sektörde çalışan öğretmenlerin eylemine diğer eğitim sendikaları da destek verdi. Eğitim – Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, eğitimin patronların ve cemaatlerin istekleri doğrultusunda yapıldığını vurgulayarak desteklerini belirtti.

Öğretmenlerden Bakan Tekin’e İstifa Çağrısı

MEB önünde toplanan öğretmenler, MEB Bakanı Yusuf Tekin’i istifaya çağırdı. Sendika yetkilileri, yapılan sözleşmelere uymayan Tekin’e karşı tepkilerini dile getirdi.

Öğretmenlerin Kararlı Mücadelesi

Eğitimdeki özelleşmeye karşı duran öğretmenler, mevcut durumu protesto ederek mesleklerine ve haklarına sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade ettiler. Eğitim sistemindeki adaletsizliklere karşı birlik içinde mücadele edeceklerini vurguladılar.

İlgili Yazılar