PERGOLA TENTE İLE İŞLEVSEL ALANLAR

                                               

Pergola tente kullanılamayan açık mekanları işlevsel hale getiren, estetik dokunuşlarla bulunduğu alana güzellik katan bir ürün. Açılır kapanır pergola tente, dış mekanların her mevsim şartlarına uygunluğunu sağlar. Tentenin üstü kapatılabildiği gibi yanları da kapatılabilir. Tercihe göre etrafı camla kapatılabilen pergola, şık görünümüyle kış bahçeleri olarak kullanıma açılır. Pergola tente restoranların, cafelerin, işyerlerinin, evlerin balkonlarında,  bahçelerinde ve teraslarında güvenle kullanılabilir ve şık modelleriyle kaliteli görünüm sağlar. Pergola tente sistemlerinde genelde alimünyum porfiller tercih edilir.

Uzun ömürlü olması için ve zaman içerisinde çürümelere ve yıpranmalara karşı ahşap profiller kullanılması halinde doğru ağaç ve malzemelerin seçilmesi önem taşır. Sedir, sekoya, Rus çamı en uygun ağaç seçeneklerindendir. Pergola tentenin en önemli kısmını motorları oluşturur. Pergola tente, motorların dayanıklılığı ile sert iklim koşullarına, güneşin doğrudan yansıyan ışınlarına mukavemet gösteribilecek garantiyi verir. Motorlarda herhangi bir sıkıntı çıkmaması uzun yıllar açılır kapanır özelliğini korumasını sağlar. Gürültüsüz çalışan motorlar, uzaktan kumanda ile rahat ve konforlu bir şekilde kumanda ile idare edilebilir. Çift taraflı veya tek taraflı kapanma özelliğine sahip pergola tenteler teraslarda, bahçelerde, parklarda, evlerinde balkonlarına metrekaresine göre üretilir. Tentenin grafik görselleri kullanıcıya sunulduktan sonra yapımına başlanır. Pergola tentenin üretim ve montaj aşaması büyük bir titizlikle ve ince işçilikle gerçekleştirilir. Çift taraflı pergola tenteler daha fazla alanı kapladığı için metrekaresi büyük, açık mekanlarda tercih edilir.

Tam kasetli olarak sabit veya tekerlekleri hareket edebilir özelikte tasarlanır. Kullanıcının isteği üzerine pergola tentenin saçakları aşağı ve yukarı doğru hareket ettirilebilir. Tentenin istenildiği zaman açılıp kapanmasıyla çok fonksiyonlu ve pratikliğinden dolayı çay bahçelerinde, restoran ve cafelerde sıklıkla kullanılır. Rüzgara ve güneş ışınlarına karşı pergola tente, zarif görünümüyle ortama modern ve estetik bir görünüm kazandırır.

https://www.berekettente.com/

Etiketler

newstanitim