Podoloji Merkezi ve Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi

  Eski çağlardan günümüze kadar en çok yaygın problemler arasında olan tırnak mantarı tedavisi yapan podoloji merkezi alanında oldukça başarılı. Dermatolog kontrolü ile gerçekleştirilen tırnak mantarı tedavisinde uygulanan lazer yöntemi oldukça tercih ediliyor. Bunun sebebi mantarın, bir müddet sonra, ilaç uygulamalarına karşı gösterdiği dirençtir. Mantar ilaçları yerine kullanılan neoV 1064, oldukça etkili bir yöntemdir. Deri altında mantarın oluştuğu dokuyu lazer ışınları ile tespit ederek tamamen yok ediyor.

 Deforme Tırnak Tedavisi

 Uzman podologların bulunduğu ayak sağlığı merkezi tedavileri arasında, deforme tırnak tedavisi vardır. Grifotik yani tırnağın dış kısımlarını zamanla sertleşerek kalınlaşması sonucu oluşur. Nedenleri; dolaşım bozukluğunda yer alan halluks valgus anatomik bozukluk, keratinizasyon bozukluğu, kronik travmaya bağlı idyopatik sebeplerdir. Ayak sağlığı merkezi özel podolojik freze başlığı ile temizler ve sistematik antifungalle ilaç tedavisi uygular.

 Deri Deformasyon Tedavisi

 Deri deformasyon tedavisi podolojik cihazlar ile yapılır. Özel tabanlık, reflesoloji ve destekleyici malzemeler ile özellikle yaşlılarda görülen deri kalınlaşması önlenir. Ayak sağlığı bakım merkezi tedavileri arasında tırnak batması tedavisi de mevcuttur.

Etiketler

newstanitim