Polikarbon Neden Tercih Edilir?

Polikarbon Neden Tercih Edilir?

Polikarbon levha şeffaf sayılabilecek, darbe direnci, çizilme direnci, ısı direnci, kimyasal direnci olan ve gıda kullanımına uygun plastik bir üründür. Son zamanlarda inşaat, gıda ve iletişim sektörlerinde yaygın olarak kullanılan önemli bir üründür. 

Bir tür petrol bazlı plastiğe polikarbon denir. Cam, sac ve yapı malzemelerinin temelidir. Günlük yaşamda büyük bir rol oynar. Bu kadar sık ​​kullanılmasının birkaç nedeni var.

Mükemmel yalıtım sağlar. Bükme işlemlerinde çok kolay şekil verilebilir. Kırılmaya karşı dayanıklıdır. Doğal koşullara mükemmel uyum sağla. Yüzey suyu tutabilir, ses geçirmez, montajı çok kolaydır ve  polikarbon fiyatları ile uzun yıllar saklanabilir.

Bu özellikleri sayesinde büyük avantajlar sunmaktadır. Polikarbon hammaddeden üretilmiş olması sayesinde günlük hayatı kolaylaştıran bir malzemedir. Yüksek ışık geçirgenliği nedeniyle ısı yalıtımında kullanım için sıklıkla tercih edilir.

Teknolojinin ilerlemesi ile her alanda çok yoğun bir ritim var. İnşaat, cam ve akrilik endüstrileri gibi alanlardaki hızlı gelişmelerpolikarbonat kullanımını artırmıştır. Bu, kısa vadeli ticaret ve finansal faydalar sağlamak için ihtiyaç duyulan malzemedir.

Polikarbonat levha ve polikarbon fiyatları hammaddesi plastik olan bir üründür. Bu ürünlere aslında promosyon ürünleri denir. İnşaat sektörüne yeni giren bu malzemeler kullanım alanları açısından oldukça geniş bir konuma sahiptir.

Polikarbon Nerelerde Kullanılır?

Polikarbonat levha, özellikle ısı korumasının gerekli olduğu, ışığın gerekli olduğu, ses yalıtımının gerekli olduğu, katı malzemelerin tercih edildiği yerlerde popüler bir malzemedir. Polikarbonat levhanın uygulama alanları çoktur. Seralarda Polikarbonat levhalar kullanılır.  Serada istenilen ortamın oluşturulmasını sağlar.

Termal yoğunluk, enerji tasarrufu ve dayanıklılık, cam ve naylon malzemelerden üstündür. Ayrıca stadyumlarda, güvenlik kabinlerinde, merdivenlerde, otobüs duraklarında, çatı ve tavan aydınlatmalarında, balkon korkuluklarında, teraslarda, bina giriş çıkışlarında, kış bahçelerinde, alışveriş merkezlerinde estetik görünüm ve dayanıklılık sağlar.

Dayanıklı ve güvenilir malzemesi sayesinde endüstriyel alanda yaygın olarak kullanılır. Müzelerde, mahkemelerde, kuyumcularda, hapishanelerde, ofislerde ve bankalarda tercih edilir. İnşaat sektörünün yanı sıra medikal, dekoratif, gözlük, dekoratif, otomotiv ve aydınlatma sektörlerinde de yaygın olarak kullanılır.  Birçok alanda yaygın olarak kullanılan

Polikarbonat levha, güvenlik alanlarında da yaygın olarak kullanılır. . Polis gözlüğü, kalkan ve kask için kurşungeçirmez cam üretiminde tercih edilen malzemedir. Polikarbon levhalar hem aydınlık bir ortam sağladığı hem de kışın enerji tasarrufu sağladığı için yüzme havuzlarında kullanılır.  Ayrıca bilboard reklamlarının net bir şekilde görülmesini sağladığı ve bilboardlarda koruyucu bir yüzey sağladığı için bilboardlarda tercih edilir.

Polikarbon Nasıl Kesilir?

Üretim aşamasında ve sonrasında kesim de yapılabilmektedir. Ürünlerin toplu kesimi üretim aşamasında yapılır. Müşterinin ihtiyacına göre istenilen ebatta kesilir. Küçük ve basit tabaklar için evde maket bıçağı ile kesimler yapılabilir. İş yeri için gerekli malzemeler dekupaj testeresi ve elektrikli aletler ile kesilmelidir. Kesme işlemi polikarbonat fiyatına dâhildir. Yani ürün tesliminden sonra ek bir maliyet yoktur. Polikarbonat reçineler birçok farklı tasarımda üretilmektedir. Kanallı modellerin kesiminin profesyonelce yapılması gerekir. Aksi takdirde kesim sırasında oluşan parçalar panellere nüfuz ederek görüntü kirliliği yaratacaktır. Katı polikarbonat kaliteler özel tezgâh boyutlarında gelir. Müşterinin ihtiyacına göre keskin açı ayarlanarak hazırlanır.

Polikarbon Ölçüleri Nedir?

Oluklu polikarbonat levha için polikarbonat levhanın boyutu genellikle 210 cm ila 600 cm arasındadır. Oluklu polikarbonat levha kalınlıkları istek ve ihtiyaca göre 6mm, 8mm, 10mm, 16mm olarak tanımlanabilir.

Bu ürün yaygın olarak kullanılan bir standart bedene sahiptir. Listelenen bu ölçülerde en iyisi 6 8 10 ve 16’dır. Bu bedenler birçok işletme için idealdir.

Polikarbon Fiyatları Ne Kadar?

Sac raf daha çok kullanılan alanın boyutuna göre hazırlanır ve tasarlanır. Kullanımı ve taşınması çok kolaydır. Birçok yerde kullanılabildiği için birçok fayda sağlar. Camdan çok daha güçlü ve dayanıklıdır. Dış etkenlere ve tüm etkilere karşı oldukça güvenli bir üründür. Şeffaf ve beyaz rengi mevcuttur.

Alana ve renge göre tasarlanacağından öncelikle ürünün kullanılacağı yerin büyüklüğüne dikkat polikarbon fiyatları edilmesi gerekilir.  Camdan daha ucuz ve çok ekonomik bir üründür.  Polikarbonat levha fiyatı daha ekonomik olduğu için günümüzde birçok alanda yoğun talep görebilir. 

Aynı zamanda birçok özelliğe sahip olduğu için iş alanında en popüler ürünlerden biridir. Ürün yüksek ses yalıtım özelliğine sahip olup, sıcak ve soğuk bükümde şekillendirilmiştir. Her iki tarafı da UV ışınlarına dayanıklıdır.

Etiketler