PRP Tedavisi Nedir?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi üzerine uzun yıllardır hizmet veren poliklinik sizlerin isteklerinizi en iyi şekilde karşılar ve mutlu bir şekilde hizmet almanıza yardımcı olur. Burun estetiği gibi doğumsal veya sonradan oluşmuş anomalilerin, işlev ve şekil bozukluklarına karşı işlemler yapılarak sizlere daha uygun bir görünüme kavuşturur. estetik izmir cerrahi alanında Prof. Dr Ufuk Bilkay’ın İzmir de bulunan kliniğinde sizlere aradığınız birçok hizmet sağlanmaktadır.

PRP ise son zamanlarda oldukça popüler olmuş cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. PRP tedavisini saçlarına ve diğer cilt yüzeyine yaptıran bireyler bu işlemlerin oldukça faydasını görmektedirler. Kanınızda bulunan trombositler kan içerisinde bulunan en küçük çekirdeksiz hücreler olarak bilinir. Bu hücreler pıhtılaşmayı sağlayarak görev yaparlar. Kısacası bir yeriniz kesildiğinde veya yaralandığında çabuk iyileşmenizde büyük etkili bir faktördür. Trombositler yarayı iyileştirici gücüyle bilinir. Günümüz tıbbı içerisinde de birçok alanda cilt gençleştirme işlemleri gibi etkili olarak kullanıma sahiptir.

PRP Aşamaları

Öncelikle PRP tedavisi için 10cc kadar kişiden kan alınır. Daha sonrasında alınan kanın içerisine trombositleri aktive edici madde olarak 15 dakika kadar santrifüje çevrilir. Bu sayede zengin plazma elde edilir. Büyüme faktörü olarak yüksek iyileştirmeye sahiptir. İyileşmede ve cilt yenilenmesinde en önemli maddelerden biri olarak görev yapar. Yüksek miktarda iyileştirici özelliği olan tamir edici faktörü içermesiyle uygulanan bölge içerisinde kolajen ve elastin artışı sağlar.

Etiketler

newstanitim