PVD Kaplama ve Modelleri

PVD Kaplama ve Modelleri

BU kaplama teknolojisi ile ham madde yüksek sıcaklıklarda eritilir ve istenilen maddeye dökülerek yapıştırılır. Birçok farklı alanda PVD kaplama teknolojisi kullanılır.

PVD Kaplama Neden Tercih Edilir?

Özellikle sert maddelerin ve metallerin özelliklerini kaybetmeden ve onlara zarar vermeden kaplama yapılabiliyor oluşu bir avantajdır. Ayrıca PVD kaplama çok düşük sıcaklıklarda da yapılabilir.

PVD Kaplama Çeşitleri Nelerdir?

PVD Kaplama çeşitleri arasında titanyum ve alüminyum kaplama çeşitlerini görüyoruz. Tercih edilen alana göre değişiklik gösterebilir.

PVD Kaplama Nerelerde Kullanılır?

Birçok değişik sektörde PVD kaplama kullanılıyor, havacılık ve uzay endüstrisi otomotiv, aydınlatma, , yatçılık, medikal, mobilya, dekorasyon bunlardan bir kaçıdır. Özellikle, düşük sıcaklıklarda kaplama yapılabiliyor oluşu ve homojen bir kaplama imkânı vermesi önemlidir.

PVD Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Bu kaplama teknolojisi kullanıldığı yüzeye zarar vermiyor ve bu düşük sıcaklıklar altında yapılabilen bir işlem olması sebebiyle, avantajlıdır. Ayrıca tüm diğer kaplama yöntemlerine göre, daha çevreci bir yöntem olarak bilinir. Dayanıklıdır ve homojen olarak dağılır. Bu yüzden PVD kaplama birçok alanda sıklıkla kullanılır.

Cam Kapı Kolları

Evlerde, ofislerde, iş yerlerinde, güzel bir görüntü sağlamak için kullanılan cam kapılar için en ideal cam kapı kollarını tercih etmek gerekir. Bunun için özel ve dayanıklı malzemelerden yapılan kapı kolları kullanılır. Bu ürünlerde işlevsellikte ön plandadır. Ses yalıtımının düşünülmüş olması, ayarlanabilir açma kolları tercih edilebilir olmasını sağlar. İdeal renk seçenekleri, tüm ürünlerin patentli oluşu da bir sebeptir.

Cam kapı kolları her evin ve her mekânın en sevilen parçalarındandır. Son dönemlerde ise cam kapılar hem şıklık hem de şeffaflık açısından tercih edilir olmuşlardır. Kapı ile beraber eklenecek olan kapı kolları da özenle seçilmelidir. Cam kapıların kullanım alanları genellikle ofisler, okullar, iş yerleri olsa da istenilen her türlü iç-dış mekânda kullanımları mümkündür.

Onlara en uygun cam kapı kolları da seçerek şıklık tamamlanabilir. Zaten şık bir görünüme sahip olan cam kapılar için, en ideal kollar titizlikle seçilmelidir. Ürünler genel olarak dayanıklı malzemelerden seçilir. Paslanmaz çelik, pirinç ve krom kaplama seçenekleri kapı kollarını daha güzel gösterir.

Cam Kapı Kolları Modelleri Nelerdir?

Cam kapıların üzerinde kullanılacak olan, camı kapı kolları için, çekme kollar, kulplar, kilitli çekme kolları, çerçeveli kapı kolları ve daha birçok alternatif modele rastlayabilirsiniz.

Cam Kapı Kolları Nerelerde Kullanılır?

Cam kapı kollarının kullanım alanları genelde ofisler, iş yerleri, okullar olsa da tüm iç ve dış mekânlarda kullanılmaları mümkündür. Mimaride özel bir şıklık ve şeffaflık sağlayan bu ürünler her ortama uyabilir.

Cam Kapı Kolların Avantajları Nelerdir?

Bu ürünler cam kapılarda kullanılır ve tercih edilme sebeplerinden biri de dayanıklı ve ses yalıtımı düşünülerek üretilmiş olmalarıdır. Estetik bir tasarım, ayarlanabilir kol seçenekleri, kilit özellikleri, cam kapı kollarının sunmuş olduğu avantajlardandır.

Kapı Stopları

Kapılar sürekli ileri geri gelerek duvarlara çarpabilir ve zarar verebilirler. Bu yüzden kapı stopları kullanmak gereklidir. Birçok farklı hammaddeden üretilebilirler. Plastik, pirinç ve krom vb. malzemelerden üretilenleri vardır.

Birbirinden Farklı Kapı Stop Modelleri

Kapı stoperlerinin hepsi aynı mantıkla çalışırlar. Bazen kapı kollarına bazen de kapıların alt kısmına monte edilen modelleri bulunur. Her iki şekilde de kapının duvarla temasını önlerler. Metal, plastik, pirinç veya zamak döküm kapı stopları modelleri bulabilirsiniz.

Kapı Stopları Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kapılarınızı ve duvarları çarpmalardan korumak için kapı stopları ve kapı stoperleri kullanmanız yararlı olacaktır. Özellikle çocukların olduğu evlerde kullanmak olası kazaları da engeller.

Stoper Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Bu ürünleri oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Hatta toplu bir şekilde satın alma seçenekleri de bulunur. Tercihte bulunurken hem ev dekorasyonuna uyması hem de dayanıklılık faktörü kapı stoperi seçerken önemlidir.

Uygun Kapı Stoper Fiyatları 2022

Evlerde önemli bir yere sahip olan kapı stopları ve kapı stoperleri uygun fiyatlarla satın alınabilir. Plastikten üretilen bazı kapı stopları daha uygun fiyatlara olabilirken iyi malzemelerden üretilenler ise biraz daha pahalı olabilir.

Etiketler