Revizyon Burun Estetiği İstanbul – Vepa Silapov

Revizyon Burun Estetiği İstanbul – Vepa Silapov

Revizyon Burun Estetiği, daha önce burun estetiği geçirmiş ancak istediği sonuçları elde etmemiş ya da hatalı işlemler sonucunda nefes almada ve burun şekli ile ilgili sorunlar yaşayan kişiler için uygulanan bir İstanbul burun estetiğioperasyonudur.

Revizyon Burun Estetiği ile istenilen şekilde sonuç alınamayan estetik operasyonları sonucu ortaya koyduğu olumsuz sonuçlar ortadan kalkar ve görsel bütünlük tam anlamı ile sağlanmaktadır. Bu işlem aracılığı ile sadece görsel ile ilgili sorunlar düzelmez ayrıca işlevsel sorunlar da düzeltilmektedir.

Kıkırdak Eksikliği

Rinoplastide estetik ve fonksiyonel alanda meydana gelen durumların iyi hale gelmesi için burun çevresinin yeniden şekillendirilmesi asıl amaç olmaktadır. Ancak bazı hastalarda yeniden şekillendirme yetmediği kadar az kıkırdak dokusu mevcut olmaktadır. Böyle olan durumlarda kıkırdak genel olarak kaburgadan elde edilir ve burun içinde yeniden kullanılmak üzere şekil verilmektedir.

Operasyonda hataya yer olmaması gibi bu nedenle yüz hatlarına uygun dengeli bir burun için alanında tecrübe sahibi rinoplasti uzmanları tarafından yapılması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Uzman ekibi ile revizyon burun estetiği İstanbulhizmet vermektedir.

Revizyon Burun Estetiğinde Hangi Yöntem Tercih Edilir?

Revizyon burun estetiğinde gerekli değişiklikler kapalı ya da açık yöntem ile yapılabilmektedir. Büyük yapısal değişiklikler mevcut ise genellikle açık revizyon burun estetiğitercih edilmektedir. Küçük düzeltmeler ise genellikle kapalı teknikle yapılmaktadır. Kapalı yöntem uygulanan burun iskeletine ulaşmak için sadece burun iç duvarında kesilere ihtiyaç duyulur.

Dış burun derisinde herhangi bir yara izi olmaz. Açık rinoplasti de ise burun delikleri arasında bir kesi açılarak burun derisi yukarı kaldırılmaktadır. Cerrahın burun iskeletine doğrudan müdahale etmesine imkan vermektedir. Ancak kesi gerektirdiği için kapalı tekniğe göre iyileşme süresi daha uzun sürede olur.

Revizyon Burun Estetiği İyileşme Süresi

Revizyon burun estetiğinin ameliyat süresi ilk operasyona kıyasla daha uzun olmakta ancak herhangi bir sorun meydana gelmediği zaman hastalar genellikle ameliyat oldukları gün taburcu olmaktadır. Revizyon işlemi sonrasında göz çevresi alanında morluklar ve şişlikler yaşanması mümkün ve normaldir. Ancak bu morluklar üç ve dört gün içinde kaybolmakta ve ödem günden güne azalmaktadır. Hastalar yaklaşık 10 gün içinde gündelik hayatlarına dönebilme imkanına sahip olmaktadır. Revizyon ameliyatın son sonuçları 6 ay içinde gözlemlenmektedir.

Etiketler