Rinoplasti(Burun Estetiği) İşlemi Türleri – 1

Sağlık Aktif Sitesi Rinoplasti (Burun Estetiği) işlem türleri hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için araştırıyor. Ayrıntılar;

  • Kapalı Rinoplasti(Burun Estetiği)
  • Açık Rinoplasti(Burun Estetiği)
  • Septo-Rinoplasti(Burun Estetiği)
  • Gergedan Ucu Cerrahisi
  • Ameliyatsız Rinoplasti(Burun Estetiği)

Kapalı Rinoplasti(Burun Estetiği)

Bu en yaygın rinoplasti türüdür. Tüm kesiler burun içinden yapıldığı için dış iz kalmaz. Yumuşak dokular hafifçe yukarı kaldırılarak kemiğe ve kıkırdağa erişim sağlanır. Kapalı rinoplastinin burun dokusunda tahrişin azalması, daha az yara izi, daha kısa ameliyat süreleri ve daha hızlı iyileşme gibi birçok avantajı vardır.

Açık Rinoplasti(Burun Estetiği)

saglikaktif.com   haberine göre  Bu daha invaziv bir ameliyattır ve daha kapsamlı çalışmaya ihtiyaç duyan hastalar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Cerrahınız, burnunuzun altındaki burun delikleriniz arasındaki deri olan kolumellada kesi yapar. Kesilerin ardından cilt yukarı kaldırılır ve cerrahınızın yeniden şekillendirme yapması için burun boşluğunun içine erişim sağlanır. Ameliyat tamamlandıktan sonra kolumella dikilir ve burnu yerinde tutmak için burun bant ve atel ile yerine sabitlenir. Atel, iyileşme sürecinde burnu yerinde tutar ve normalde bir hafta sonra çıkarılır.

Açık rinoplasti, genetik veya yapısal deformiteler, aşılama gerektiren burunda travma ve önceki bir burun ameliyatından tatmin edici olmayan sonuçlar gibi sorunları olan hastalar için mükemmeldir.

Devamı İçin Tıklayın.

Etiketler

newstanitim