Rottweiler Tehlikeli Bir Köpek Mi?

Toplumda dönen ve yanlis bilinen konulardan bir tanesi Rottweiler’in tehlikeli bir köpek cinsi oldugudur, fakat bilmeyen kisiler ise Rottweiler tehlikeli bir köpek mi diye sormaya baslar. Oldukça güçlü ve akilli bir köpek cinsidir.
Iyi bir egitim aldiktan sonra tehlike arz etmeyen bir durum olmus olur. Aksi durumlarda kötü niyetli olan kisilerin rottweiler yavru fiyatları eline geçince hirsli, asabi ve hirçin olacak sekilde egitilir. Bu yüzden tehlikeli bir köpek cinsi oldugu kanisina varilmis olur. Bu kaniya varilmasi sonucunda rottweilerin toplumda tehlikeli olarak bilinmis olur.

Rottweiler Ne Kadar Güçlüdür?
Rottweiler tehlikeli bir köpek mi diye yöneltilen sorulara kesin cevap vermek mümkün degildir Dünyanin en güçlü köpek cinsleri arasinda yer alan Rottweiler ayni zamanda bazi kisiler tarafindan tehlikeli olarak da biliniyor.
Bazi kisiler tarafindan agresif ve hirçin bir sekilde egitilebilir. Güçlü olmasindan kaynakli olarak bu sekilde egitilir ve korumalik için tercih edilir. Kolaylikla egitilebilen köpek cinsleri arasinda yerini almis oluyor. Binek araci çekebilecek güçte ve yapidadir. Çeneleri tarafindan uygulanmis olan basinç 328 psi’dir.

Rottweirler Egitimi Nasil Gerçeklestirilir?
Rottweiler tehlikeli bir köpek mi sorusuna yanit arayan pek çok kisi bulunur. Bu cins köpekler oldukça sert ve güçlü bir yapiya sahipler. Sert hareket etmesi rottweiler gerekiyor ve sahibini korumakta büyük rol oynar. Eger sert hareketleri gerçeklestirmezse, davranislarinda sorun yasanabilir açik alanlarda egitilmeyi ve kosmayi çok sever. Bu yüzden ormanlik ve açik alanlarda egitilmesi durumunda daha iyi sonuçlarin alinmasina yardimci olunacaktir. Sahiplerine deger verirler. Bu sebepten dolayi uzun süre sahiplerinden uzak durmaya alisik degiller.
Yetiskin olanlarin mutlaka gün içerisinde iki saatten daha fazla hareket etmesinde fayda olacaktir. Uysal veya agresif bir sekilde egitilmesi durumunda, karakter özellikleri o yönde gelisir ve bu sekilde devam etmis olur. Her zaman uysal ve sakin bir köpek yetistirmek daha dogru olacaktir. Aksi durumlarda sahibine saldirabilme durumlari olabilir.
Rottweirler Neden Tehlikeli Bir Köpek Olarak Bilinir?
Rottweiler tehlikeli bir köpek mi sorusuna karsilik olarak iki farkli cevap verilmis olur. Aslinda bakildigi zaman rottweirler satılık rottweiler yavrusu köpeginin tehlikeli oldugu kanisina varilir. Rottweirler almis oldugu egitimden sonra karakterist yapisi oturmus olur. Normal sartlar altinda, oldukça uysal ve sakin bir köpek cinsidir.
Bakildiginda hirçin gibi durur ama aslinda öyle bir sey mümkün degildir. Cinsinden kaynaklanan bir yapisi oldugu için herkesin ön yargiyla yaklastigi ve korktugu bir türdür. Çocuklar tarafindan sevilen bir köpek cinsidir.

Rottweirler Irki ve Tarihçesi
Adini Almanya’nin Rootweirler kasabasindan alirken Rottweiler tehlikeli bir köpek mi gibi sorularla karsi karsiya kalinir. Dünyada ve ülkemizde yaygin olarak görülen ve tercih edilen köpek türüdür. Eski roma dönemine dayandigi hakkinda söylentiler yer aliyor. Bu söylentilerin gerçekligi henüz tam olarak kanitlanmis degildir. Fakat o zamanlarda Roma halkinin savasa gitmesi sonucunda hayvanlarini ve koyunlarini emanet edecegi kimse yoktu. Koyunlarin ve diger hayvanlarin bekçiligi ve korumaligini yapabilmek adina rottweirler köpeginden yardim alinirdi.
Aslinda tehlikeli degildir. Sadece koruma içgüdüsünün agir bastigi ve korumakla yükümlü oldugu insanlarin can güvenligini tehlikeye atmamak adina görevini yapar. Bu durum göz önünde bulundurulmadigi için rottweirler köpeginin tehlikeli oldugu kanisina varilir ve ön yargiyla yaklasilir. Rottweirler oldukça güçlü ve sorumluluk sahibi olan tür olarak bilinir. Bu gibi durumlarda sahiplenilen rotlarin karakteristik özelliklerini göz önünde bulundurup, sahiplendirilmis olmasi da gerekir.

Etiketler

newstanitim