Rusya’da Denkliği Olan Üniversiteler, Rusya Üniversiteleri Fiyatları

Rusya’da Denkliği Olan Üniversiteler, Rusya Üniversiteleri Fiyatları

Rusya gerek nitelikli ve donanımlı eğitimi gerekse başvuru esnasında sağladığı kolaylıklar ile birçok öğrencinin eğitiminden yararlanmak isteyecekleri üniversiteleri bünyesinde barındıran bir ülkedir. Rusya’da denkliği olan üniversiteler, Rusya üniversiteleri fiyatları Rusya’da okuma hayali olan öğrencilerin öncelikli olarak merak ettiği sorulardır.

Denkliğin Öğrenciye Avantajları ve Denklik Olan Üniversiteler

Denklik genel olarak Rusya’da eğitim gören ve mezun olan öğrencilere ülkelerine geri dönme durumlarında sağladığı avantajlar ve aradığı kriterlerdir. Öğrencinin denkliği olan bir üniversitede okuması hazırlık eğitiminin ardından iki yılını tamamlaması sonrası kendi ülkesine yatay geçiş imkânı ve başarı ile Rusya’da eğitimini tamamlayan öğrencilere denklik sahibi olmaları halinde kendi ülkesinde mesleğini yapabilme fırsatı tanımaktadır. Bu denklik fırsatından yararlanabilmek için yükseköğretim kurulları tarafından belirlenen bazı kurallar bulunmaktadır.

Bunlardan en önemli kriterler öğrencinin yurtdışında okuyacağı üniversitenin QS dünya sıralamasında ilk 400 de bulunan üniversiteler arasında yer alması ve Bologna kriterlerinin üniversite tarafından sağlanıp uyumlu olmasıdır. Bologna’da tam olarak sağlanan avantaj öğrencinin yatay geçiş yapması halinde iki üniversitenin ders içerikleri büyük ölçüde uyuşacağından öğrenci yatay geçiş yaptığı takdirde almış olduğu derslerin ülkesi tarafından kabul edilme olasılığı artacak ve öğrencinin fazladan alacağı ders yükü azalmış olacaktır.

Rusya’da denkliği olan üniversiteler, Rusya üniversiteleri fiyatları şu şekildedir: Denklik için ilk 400 şartı aranmaktadır. Bunu sağlayan üniversiteler bu sıralamada 370. Olan Kazan Federal Üniversitesi, verdiği nitelikli eğitim ile bilinen ve bu sıralamaya dâhil olan Moskova Devlet Teknik Üniversitesi, en bilinen ve dünya QS sıralamasında 326. Olan Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi ve Rusya bünyesinde bulunan ilk 400 içerisinde kedine yer bulmuş olan diğer tüm üniversitelerimiz denklik garantisi ile öğrenci kabulünü gerçekleştirmektedir.

Rusya’da bulunan tüm üniversitelerden hayalini kurduğunuz bölüme herhangi bir sınav şartı olmaksızın kayıt olabilmektesiniz. Lise mezuniyet belgeniz ile hayalini kurduğunuz bölüme çok kaliteli eğitimler veren dünya çapında kendini kanıtlamış üniversitelerimizde çok uygun ücretlerle kayıt imkânı yakalayabilmektesiniz. Üniversitelerin erken kayıt için indirimli fiyatları da bulunmaktadır.

Etiketler