Saç Ekimi Sonrası Tercih Edilen Ürünler Nelerdir?

Saç ekimi gibi önemli ve zahmetli bir işlem yaptırdınız,onları korumak,daha kaliteli ve çabuk çıkmasını sağlamak,önceden var olan tüyleşmiş saçları canlandırmak elinizde.Saç ekimi sonrasında kullanılması gereken ve önerilen ürünlerle ilgili bilimsel açıklamalar
Saç ekiminden sonra kullanılacak ilaçlar ekilen saçların kalitesini artıracağı gibi şok dökülme oranınıda azaltır.Bunun yanında o bölgede ekim öncesi var olan tüyleşmiş kılların kalitesinide artırarak saç ekimi sonrası oluşacak görüntünün daha iyi olması sağlar.Bu şekilde saç ekiminden daha iyi sonuç alırsınız.

Saç Ekimi Sonrası Nasıl Bakım Yapılıyor?

Saç ekiminden sonra, yaraya pansuman yapılıp, ekim yapılan bölge açıkta bırakılıyor. Greftin alındığı alan, ertesi gün hekim tarafından kontrol edilerek pansumanı yapılıyor. Genelde ekim sonrası 24-48. saatte ilk yıkama işlemi gerçekleşiyor.

Saç ekimi sonrası kullanılan birçok ürün, mucizeler yaratmaz. Ancak market ürünlerindeki kimyasallar kadar olumsuz etkiler de yaratmaz. Kimyasal ürünler yerine bitkisel ürünler tercih edilmesi saç gelişimini hızlandırarak, saç derisini korur. Bu da saç ekiminden sonra saçlarınızı daha iyi bir bakıma almanızı sağlar.

Saç Ekimi Sonrası Kullanılan Saç Bakım Ürünleri

Saç ekimi sonrası marketten aldığınız ürünleri kullanmanız pek uygun değildir. Doğal olarak bitkisel içerikli olan ve saç uzamasını teşvik eden ürünler tercih etmelisiniz. Bu durumda banyo ürünlerinizi komple değiştirerek, saçınıza hak ettiği ilgiyi gösterebilirsiniz.

Şampuanlar günlük temizlik rutininizde tercih edilirken, serumlar daha fazla canlandırıcı etkiler göstermektedir. Belirli bir zaman diliminde kullanılan ve kür şeklinde uygulanan serumlarla saç ekimi yapılan bölgenin daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. Saç ekimi sonrası saç serumu ve şampuanlarla yeterli bir bakım sağlamış olursunuz.

Şampuan ve saç serumları kullanmak isteyenler için kullanıcı yorumlarına göre en çok tercih edilen markaları şu şekilde sıralayabiliriz:

Vichy Dercos Aminexil Serum

Vichy saç bakım ürünlerinin saç dökülmesi gibi problemlerde öncü markalardan olduğunu biliyorsanız Dercos serisini de biliyorsunuzdur. Günde bir kez tek doz şeklinde uygulanan serum, saç köklerini uyararak saçın uzamasını sağlıyor ve saç derisinin doğal dengesine ulaşmasını sağlıyor. Düzenli kullanımda %87’ye kadar saç uzaması sağlayan ürünü en az 6 hafta kullanmanız gerekiyor. Vichy Dercos Aminexil serum ve şampuanı birlikte kullanabilirsiniz.

Dercos Saç Dökülmesini Önleyici Şampuan

Saç ekiminden sonra tercih edilecek olan şampuanlardan olan Dercos, uzun süre kullanılabilir. Her gün kullanıma uygun olan Dercos şampuan, saç dökülmesini önleyerek,  yeni çıkan saçların sağlıklı uzamasını sağlıyor. Saç ekiminden sonra Dercos şampuan uzun süreli kullanımlarda ilk tercihlerden biri oluyor. Fiyat olarak da uygun olduğu için tavsiye edilen ürün eczanelerden temin edilebiliyor.

Phytologist 15 Serisi

Bitkisel şampuan markalarının öncüsü olan Phytologist 15 serisi neredeyse tüm saç ekim merkezlerinde tavsiye edilen markalardan biri olarak biliniyor. Phytologist 15 kullandığınızda, saç teli saç derisine daha güçlü biçimde bağlanır ve böylece saç ekimi sonrası daha sağlam saç köklerine sahip olabilirsiniz. 5 aktif içeriği olan ürün en az 3 hafta kullanıldığı takdirde sonuç veriyor.

Bioxcin Quantum

Bioxcin ürünleri, yerli bir marka olduğu için diğerlerine nispeten çok daha ekonomiktir. Quantum serisi saçların daha güçlü ve sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor. Kuru ve yağlı saçlara özel seçenekleriyle kullanabileceğiniz Quantum şampuanı Bioxcin forte serum ile birlikte kullanabilirsiniz.

Latisse

Pantenol içeren ve saç ekimi sonrası saç derisini onararak saç oluşumunu destekleyen Latisse saç ekimi sonrası bakım kiti ikili set halinde kullanılmaktadır. En çok tavsiye edilen ürünler arasında yer alan Latisse, ülkemizde çok bilinmese de Avrupa’da çok sık tercih edilmektedir.

SPONSORLU İÇERİKTİR

Profesyonel saç bakım ürünlerimizi incelemek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

DEMİR PHARMA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı