Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. “Şampiyonluğunu ilan etti”

“Şampiyonluğunu ilan etti”

haber haber -
21 0

“Şampiyonluğunu ilan etti”

Sezgin Yıldız, Ahmet Hasan’ın ilk kez katılacağı yarışın aslında Afyonkarahisar’da düzenleneceği ancak hava muhalefeti dolayısıyla 50 cc sınıfının iptal edildiğini ifade etti. Bunun üzerine Balıkesir Gönen’de düzenlene yarışlara katıldıklarını dile getiren Yıldız, “Ardından 2. yarışa Gönen’e gittik. İlk startını aslında Gönen’deki yarışta aldı. Bu yarışlar iki ayaklı oluyor. Cumartesi bir, pazar da bir yarış oluyor. Cumartesi günü düzenlenen yarışta ilk start heyecanıyla 3. geldi. Pazar günü düzenlenen yarışta 1. oldu. Gönen’deki yarışta genel klasmanda 2. oldu. Ardından Çatalca yarışı oldu 3. ayak. Orada 2 yarışta da 1. geldi. Tekrar Gönen’de yarış oldu, 4. ayak yarışı. Oradaki yarışlarda 2. geldi. Orada da aslında çok formdaydı. Ahmet bu süreçte çok iyi antrenmanlar yaptı, formda bir yarışçıydı. Oraya da çok formda gitti. Yarış tecrübesi rakiplerine göre azdı. Balkan’da yarışan rakipleri vardı. 1’er saniye ile 2. oldu. Son yarış Afyonkarahisar’da tayin edildi geçtiğimiz hafta sonu. Orada hava şartları çok ağırdı. Rakipleriyle puanları yakındı ama oğlumun puan avantajı oldu. Orada yapılan tek yarışta zemine rağmen 1. oldu ve şampiyonluğunu ilan etti” ifadelerini kullandı.bahis sigortası

“Katıldığı bütün yarışları düşmeden bitirdi”

Motosiklet kullanmayı çok sevdiğini vurgulayan Sezgin Yıldız, “İki teker sevdamız var. Bende yıllardır motosiklete biniyorum. Yarışlara katıldım. Heyecanı, dostluk ortamları çok kıymetli. Güzel insanlarla tanıştık. Ahmet’te aynı şekilde” şeklinde konuştu.

Ahmet Hasan’ın verdiği emeğin karşılığını aldığını söyleyen Yıldız, “İyi çalıştı. Bir özelliği de şu; katıldığı bütün yarışları düşmeden bitirdi. Sürüş kalitesi var, onu fark ettik” açıklamasında bulundu.

İlgili Yazılar