Ses İzolasyon Süngerleri

Akustik izolasyon süngerleri eski yapılarda duvarlarınızın ince olmasından kaynaklı ve ses yalıtımı yapılmadığı için ses geçişleri çok fazla oluşmaktadır. Bu durumun önüne geçmek adına Ses İzolasyon Süngerleri kullanılması gerekir. Akustik yalıtım sağlayan bu süngerler ses emilimi veya yankı problemlerinde kullanılmak üzere iki kullanım amacına bölünmektedir. Piramit sünger, yumurta sünger, labirent sünger, special sünger gibi sünger çeşitleri ve bu süngerlere benzeyen açık gözenekli süngerler yankı problemlerini kontrol altına almak amacıyla kullanacağınız ürünlerdir. Firexpan sünger, bondex sünger, düz akustik sünger, alümiyum kaplı sünger gibi sünger çeşitleri ise kapalı gözenekli olması sayesinde ses geçişlerini kontrol altına almak amacıyla kullanabileceğiniz ürünlerdir. Duvarlarınızda gözenekli olmayan süngerleri uygulama sonrası alçıpan kullanarak gizleyebilirsiniz. Duvarlarınızda açık gözenekli süngerler gibi açıkta kalması gibi bir zorunluluğu yoktur. Açık gözenekli süngerler ise duvarlarınızın düz olması gereği sünger kaplayarak parazit seslerin ilk olarak duvara değil süngere çarparak içinde ses dalgalarının kaybolmasına yardımcı olacaktır bu sayede yankı sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Ses İzolasyon Süngerleri yalnızca tek başına kullanıldığında çok yüksek sesli alanlarda yeterli kalmayacaktır. Bu nedenle yüksek seslerle ilgili ses yalıtımı yapılması istenildiğinde bariyerli varyasyonlarının kullanılması gerekmektedir. Bariyerli süngerler ses emilim değerine bağlı olarak çok yüksek ses bulunan alanlarda jeneratör odaları, motorlu makineler gibi makine seslerine engel olmak adına bariyerli bondex sünger kullanımı sağlayabilirsiniz, müzik sesleri gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız bunlara engel olmak adına evlerinizde de bariyerli bondex sünger kullanımı sağlayarak sorunun önüne geçebilirsiniz. Ses İzolasyon Süngerleri kullanımı sağlandığında sesleri tamamen yok edemezsiniz rahatsız edici boyutunu veya kulağınızla duyabileceğiniz desibel aralıklarından daha aza indirebileceğiniz ürünler bulunmaktadır. Sesleri tamamen yok etme gibi bir çözüm için çok fazla yüksek oranda süngerlerin akustik ürünlerin kullanımı gerekmektedir. Fakat bu işlem sağlandığında camlarınızı ortadan kaldırmanız gerekmektedir ve bildiğiniz üzere bu ortamda fazla durmanız sağlık açısından ve psikolojik olarak iyiye sonuçlanmayacaktır. Yalnızca konuşma sesleri müzik sesleri gibi seslerin en aza indirecek ürünleri kullanmanız yeterli olacaktır.

Duvarlarınızda ses izolasyon ürünlerinin kullanılmasını istemediğiniz durumlarda ofislerde fabrikalarda yeni alan oluşturabileceğiniz akustik ses izolasyon kabinlerinden satın alıp kabin içerisinde telefon görüşmelerinizi, toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ses izolasyon kabinleri çok fazla ses emilimi sağlamak adına kullanılması gereken akustik ürünlerle birlikte üretimi gerçekleştirilmektedir. Turkish Acoustic tarafından dilediğiniz ebatlarda üretimi için talepte bulunabilirsiniz. Kabinler üretimi esnasında özel havalandırmaları kullanılmaktadır. Bu sayede ortamda bulunan ses kargaşasından kurtulabileceğiniz ofislerinizde fabrikalarınızda şık bir ortam oluşturabilirsiniz. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen Ses İzolasyon Süngerleri yanmazlık sertifikalarına sahiptir. Sertifikaları TSE tarafından veya üniversitelerde gerçekleştirilen testler sonucu elde edinilmiştir. Akustik izolasyon süngerleri aynı zamanda akustik panellerin içerisinde de kullanımı gerçekleştirilmektedir. Akustik paneller ortam akustiği sağlamak adına kullanılan ürün çeşididir. Üzerinde yer alan dekoratif akustik kumaşı sayesinde ofislerinizde, kafelerde, evinizde şık görünüme sahip olabilir ve yankı problemlerini kontrol altına alabilirsiniz. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen akustik paneller ve içerisinde kullanılan akustik süngerler teknik şartnamenize, teklifine uygun olarak yanmazlık seviyesi yükseltilebilir veya akustik emilim değerleri daha yüksek olan ürünlerin kullanımı gerçekleştirilebilir. Akustik panellerin uygulama işlemini akustik bantların kullanımını sağlayarak duvarlarınıza uygulayabilirsiniz. Ürünlerle ilgili yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz alanınıza uygun kullanabileceğiniz en doğru ürün hakkında Turkish Acoustic ile iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz. Ürünleri satın almadan önce Turkish Acoustic web mağazası üzerinden ürünlerin teknik detaylarını uygulama resimlerini incelemeniz önerilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı