Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Sporda Son 30 Yılın Enleri sahiplerini buldu

Sporda Son 30 Yılın Enleri sahiplerini buldu

haber haber -
11 0

Sporda Son 30 Yılın Enleri sahiplerini buldu

Rektör Ünüvar, bugün verilecek ödüllerin sembolik olduğunu, ancak Ankara Üniversitesinin üniversiteler camiasındaki seçkin yerinin, bu ödülü bir o kadar güçlü ve önemli kıldığını ifade etti. Sporun sadece aktif ve profesyonel sporculardan ibaret olmadığının altını çizen Ünüvar, “Sporu toplumun bütününe yaymak gibi bir misyonumuz da var. Fiziksel aktivite, aynı zamanda sağlıklı ve güçlü nesillerin oluşmasında son derece önemlidir. Ankara Üniversitesi olarak, biz de bu çerçevede sporun toplumun bütününe yayılması noktasında çok etkin rolümüzün olduğunu, olması gerektiğini de ifade ediyorum” şeklinde konuştu. pradabet giriş 

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semiyha Tuncel de eski bir milli sporcu olarak antrenmanın, mücadelenin, şampiyonlukların ne kadar zor olduğunu bildiğini ifade ederek, “100 yıllık Cumhuriyet tarihimizdeki başarılarımızla bugün ödüle layık görülen başarılar asla tesadüf değildir” dedi.

BİNLERCE ANKARA ÜNİVERSİTELİ OY KULLANDI

Açış konuşmalarının ardından, Ankara Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin kullandığı binlerce oyla seçilen “Sporda Son 30 Yılın Enleri” açıklandı.

“En İyi Sporcu” ödülü milli okçu Mete Gazoz’un, “En İyi Antrenör” ödülü Fatih Terim’in, “En İyi Takım” ödülü Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, “En İyi Spor Yöneticisi” ödülü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın, “En İyi Spor Gazetecisi” ödülü Şansal Büyüka’nın, “En İyi Spor Programı” ödülü “0 Futbol” programı ile Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova’nın, “En İyi Spor Medya Kuruluşu” ödülü Fotomaç’ın, “En İyi Spor Medya Yöneticisi” ödülü Fotomaç Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan’ın,“Yaşam Boyu Başarı Ödülü” TRT Spor’un, “Vefa Ödülü” Ali Öcal’ın, “Onur Ödülü”de Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’in oldu.

İlgili Yazılar