Sutyen Nasil Ayarlanir

– Sütyenlerinizi nasıl daha iyi oturtacağınızı mı merak ediyorsunuz? Basit bir ayarlama ile kendinizi nasıl hissedeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1. İlk olarak, uyumda neyin yanlış olduğunu bulun

Sütyeninizi ayarlamaya başlamadan önce, uyumda tam olarak neyin yanlış olduğunu belirlemeniz gerekir. Askılarınız omuzlarınızdan mı düşüyor? Sütyen bandınız sırtınıza mı biniyor? Göğüs dokunuz sütyende mi taşıyor? Yoksa sütyeni tam doldurmuyor mu?

Askılar, kuplar ve sırt askıları, herhangi bir sütyenin temel bileşenleridir ve uyum sorunları için ortak alanlardır. Buradan başlamak ve düzeltmeden önce uyumda neyin yanlış gittiğini değerlendirmek için gerçekten bir dakikanızı ayırmak isteyeceksiniz.

Yakın zamanda bir sutyen için ölçüldüyseniz ve doğru bedeni giydiğinizi biliyorsanız, sorun aslında stille ilgili olabilir – belki de sizin için doğru olanı değildir.

Öte yandan, sütyeninizin aradığınız kaldırmayı sağlaması için hızlı bir ayarlamaya ihtiyacı olabilir ve bugün size bu konuda yardımcı olacağız.

2. Uyum için ayarlamalar yapın

Artık uyumla ilgili neler olduğunu belirlediğinize göre, bazı ayarlamalar yapmanın zamanı geldi.

Önce gruba bakalım. Sütyen bandınız rahatça oturmalı ve yere paralel otururken göğüs kafesinizi sarmalıdır. Kollarınızı esnetiyormuş gibi havaya kaldırırsanız ve sutyen bandı kollarınızla yukarı kalkarsa, bandı sıkmanız gerekir. Daha güvenli oturması için ortadaki veya en içteki kancaya taşımayı deneyin. Sütyen grubunuz iyi bir yerde olduğunda, bir sonraki adımda cup’ lara değinmek isteyeceksiniz.

İlk olarak, kepçe ve swoop yaparak göğüs dokunuzun kupların içine tamamen sarıldığından emin olun. Göğüs dokunuz kaplardan dökülüyorsa, daha büyük bir kap boyutuna ihtiyacınız olacaktır. Öte yandan, kuplarda önemli miktarda boş alan fark ederseniz, en iyi uyum için bir fincan boyutunu veya daha fazlasını küçültmek isteyeceksiniz.

Son olarak, sütyenin orta bağlatısının (sutyenin kuplar arasındaki kısmı) göğüs kemiğinize mümkün olduğunca düz durmasını isteyeceksiniz. Alt tarafı dolgun, her tarafı dolgun, kapalı veya büyütülmüş göğüsleriniz varsa bunu başarmak zor olabilir, bu nedenle mükemmel bir şekilde yapışmazsa endişelenmeyin.

3. Sırt kopçalarınızı kontrol edin

Sırt askılarının ayarlanması sütyenin uyumu üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Onları çok sıkmak sütyen bandının sırtınıza binmesine neden olabilir, yeterince sıkmamak ise omuzlarınızdan düşen askılarla sizi baş başa bırakabilir.

Peki mükemmel dengeyi nasıl bulacaksınız? İşte nasıl: Sütyen bandınızı yere paralel konumlandırarak, askılarınızı teninizle askı arasına 2-3 parmak sığacak şekilde ayarlayın.

Ayarı yaparken şunu göz önünde bulundurun: Sütyen bandı, sütyenin desteğinin çoğunu sağlarken, askılar kupları doğru yerde tutmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, ağır kaldırmak için askılarınıza güveniyorsanız, mümkün olan en iyi uyumu elde edemezsiniz.

4. Yardım alın

Son olarak, 1-3 adımlarında ihtiyacınız olan görünüm ve desteği alamıyorsanız, sütyen takmanın zamanı gelmiş olabilir. Bir iç giyim uzmanı, sutyen bedeninizi belirleyebilir ve size tam oturan ve harika hissettiren sütyenler bulmanıza yardımcı olabilir. Hiç kimse gün boyunca sütyenini sürekli ayarlamak zorunda kalmaktan hoşlanmaz.

Şiddetle Tavsiye Ediyoruz

İster yeni bir günlük sütyen veya özel bir gün için iç çamaşırı satın alıyor olun, ikinci bir görüş almak her zaman iyi bir fikirdir. Özellikle kendi başınıza yaptığınızda, üzerinize tam oturan ve iyi hissettiren sütyen bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz.

Birçok özel iç çamaşırı butiği sütyen destek sunar. Uzman sütyen müşteri hizmetleri, sutyen alışverişinin acısını ve hayal kırıklığını giderecek ve tüm işleri sizin için yapacaktır. Daha da iyisi, onların ürün bilgisi size zaman ve para kazandırabilir.

Doğru bedende sütyen bulmakta zorlanıyorsanız, bir değişiklik yapmanın zamanı geldi. Kuzeygiyim ‘i ziyaret ederek online destek ile fikir alabilir ve harika tasarımlardan oluşan sütyen takımı sipariş verebilirsiniz.

Etiketler

newstanitim