Ticari kredi kartı nedir?

Kredi kartı hizmeti bankalar tarafınca bireysel tüketicilere sunulmuş olduğu biçiminde firmalara de sunuluyor. Bankalar kullanıma sunduğu ticari kredi kartı ile şirketler kredi kartının geçtiği her yerde ticari kredi kartını kullanarak taksitli alışveriş yapabiliyorlar.

Ticari kredi kartı isteğe bağlı şekilde kişiler ismine veya şirket unvanına bakılırsa çıkarılabiliyor. Ek olarak ticari kredi kartı ile belirlenen şirket çalışanlarına belirli limitlerde alışveriş yapılabilmesi sağlanıyor. Ticari kredi kartı ile şirketler çek ya da senet kullanmaktan da vadeli alışveriş yapılabiliyor.

Ticari kredi kartı taksitleri

Ticari kredi kartının taksit miktarları kart çeşitlerine göre değişim gösteriyor. Bddk tarafından 2014 yılında yapılan tertip ile ticari kredi kartı taksitlendirmesine 9 ay sınırı getirildi. Bununla birlikte bankalar arasında değişiklık göstermekle beraber genel hatlarıyla ticari kredi kartı taksit miktarını 6 ile 9 ay olarak belirliyor.

Ticari kredi kartının yararları

Ticari kredi kartı iş yerine ve iş yeri sahibine alternatif faydalar sağlıyor. Ticari kredi kartı kullanılması takdirinde çek ve senet sıkıntıları ile uğraşmadan vadeli satın alma işlemi yapılabiliyor. Bununla birlikte ticari kredi kartı kullanılması ile rahatça bireysel ve kurumsal harcamalar belirlenebiliyor. Ek olarak ticari kredi kartının raporlama biçiminde çeşitli avantajları olduğu için para yönetimi kolaylaşıyor.

Ticari kredi kartı iyi mi alınır?

Ticari kredi kartı alabilmek için evvela işletmenizin kurumsal kimliğini belgeleyen bir belge ile bankalara başvuru ederek ticari banka hesabı açmanız icap eder. çünkü bankaların ticari kredisi ve ticari kredi kartından yaralanabilmek için ticari hesabın olması icap eder. Ticari hesap açılması takdirinde, ticari kredi kartı başvurusu yapılabilir.

Etiketler

newstanitim