Timsah Arena’nın Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne devredildi iddiası Bursaspor’u ayağa kaldırdı

AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 700 milyon lira  harcayarak inşa ettiği Türkiye’nin en pahalı Timsah Arena Stadyumu’nun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredildiği iddialarına Bursaspor camiası büyük tepki gösterdi.

Timsah Arena’nın devrine tepki gösteren Bursaspor yönetim kurulu üyesi Emin Adanur, AKP’li Başkan Alinur Aktaş’a, “Atatürk Stadyumumuzu niye yıktınız? 2015 yılından bugüne kadar kullanmadığınız yetkiyi, bugün neden kullanıyorsunuz? Stadyumumuzun yetkilerini neden Gençlik ve Spor Müdürlüğüne devrettiniz?” ifadelerini kullandı.

“KENDİNİ BURSA‘NIN SAHİBİ SANANLARA!”

Bursaspor’un taraftar grubu Teksas da yaşananlara sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Teksas grubunun açıklaması şöyle:

“Bursaspor, Türk sporunun en büyük değerlerinden biri, kentimiz Bursa’nın da en büyük markası ve temsilcisidir. Biz Bursasporlular da, bu kentin en büyük sivil toplum yapılanmasıyız. Bizi sakın ama sakın hem şehri dernekleriyle, bilmem ne vakıflar ile ve parti örgütleriniz ile karıştırmayın. Kişisel hırs ve egolarınıza yenilip, Bursasporluların oyları ile göreve getirilmiş yönetimlere inat olsun diye Bursaspor‘un stadyumuna ve çıkarlarına göz dikemez, oyuncu planlamalarına burnunuzu sokamazsınız. Her kim olursanız olun, rahmetli İbrahim Yazıcı‘nın yolunda, bunları yapmanıza asla müsaade etmeyiz. Bu kulüp kurtuluş savaşı verirken sırt çeviren ve köstek olan siyasetçi/bürokrat kim var ise, Bursalılar onları siyaset ve bürokrasi tarihinin tozlu raflarına göndermesini çok iyi bilir. Senelerdir iyi alıştınız ama deniz bitti. Buradan açıkça ilan ediyoruz; bu tavır ve tutum devam ederse, bugüne kadar yapmadığımızı yapar, bedelini açık açık sandıkta ödetiriz. Hadi eyvallah.”

“İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Etiketler

idealyasam