Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Trabzon’da KTÜ Öğrencilerine Minibüs Saldırısı

Trabzon’da KTÜ Öğrencilerine Minibüs Saldırısı

haber haber -
16 0

Öğrencilerin Kiraladığı Servis Minibüsler Tarafından Saldırıya Uğradı

Trabzon’un Sürmene ilçesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim gören bir grup öğrenci, okula gitmek için kiraladıkları özel servis minibüsüne yönelik saldırıya maruz kaldı.

Minibüs Şoförleri ile Öğrenciler Arasında Tartışma Çıktı

Minibüs şoförlerinin öğrencilerin kiraladığı servisin önünü keserek durdurduğu olayda, servis sürücüsü ve öğrenciler ile minibüs sürücüleri arasında yaşanan tartışma büyüdü. Şiddet olayının yaşandığı iddia edilen durumu polise bildiren öğrenciler, darp raporu aldı ve şikayetçi oldu.

2 Kişi Gözaltına Alındı, Soruşturma Başlatıldı

Trabzon Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olayla ilgili 2 şüphelinin gözaltına alındığı belirtildi. Yaşanan olayın ardından polis ekiplerince soruşturma başlatıldı ve şüphelilerin arandığı ifade edildi.

DARGEB’den Açıklama Geldi

Deniz Araştırma ve Geliştirme Gönüllüleri Kültür, Sanat Öğrenci ve Mezun Derneği (DARGEB), sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda öğrencilerin şiddete maruz kaldığını belirtti. Öğrencilerin yaşadıkları olayın kınandığı ve destek mesajları iletilerek, yaşanan haksızlığa dikkat çekildi.

İlgili Yazılar