Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. Trabzon’da Öğrenci Servisine Saldırı: 2 Dolmuşçu Tutuklandı

Trabzon’da Öğrenci Servisine Saldırı: 2 Dolmuşçu Tutuklandı

haber haber -
14 0

Öğrenci Servisine Minibüs Sürücülerinden Saldırı

Trabzon’un Sürmene ilçesi Çarşı Mahallesi’nde bulunan Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nde öğrenim gören bir grup öğrenci, fakültelerine ulaşım için bir öğrenci servisi kiraladı. Ancak, servisi kullanan öğrencilerin, bazı minibüs sürücüleri tarafından hedef alındığı iddia edildi.

Tartışma Polise Taşındı

Öğrencilerin kullandığı servisin önü, okul çıkışında seyir halindeyken minibüs sürücüleri tarafından kesildi. Bu durumun ardından araç içindeki öğrencilerle servis şoförü ile minibüs sürücüleri arasında bir tartışma yaşandı. Servis sürücüsü ve öğrenciler, saldırıya uğradıklarını iddia ederek polise başvurdu.

2 Dolmuşçu Tutuklandı

Polisin başlattığı soruşturma sonucunda 4 dolmuş şoförü gözaltına alındı. Bu şüphelilerden 2’si, ‘Cebir veya tehdit kullanarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla kara ulaşım aracının hareket etmesini engelleme’ suçundan tutuklandı. Diğer 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

MOBESE Görüntüleri Ortaya Çıktı

Olay anı, MOBESE kameralarına yansıdı. Görüntülerde, servisin önünün kesilmesi, yaşanan kavga ve karayolunda devam eden olaylar net bir şekilde görülüyor. Öğrenciler ve minibüs sürücüleri arasındaki anlaşmazlık gündeme yansıdı.

İlgili Yazılar