Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı 60. Yıl Gala Programı’nda Konuştu

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı 60. Yıl Gala Programı’nda Konuştu

haber haber -
21 0

TRT’nin Vizyonunu ve Başarılarını Anlattı

TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, TRT’nin 60. yıl kutlamaları kapsamında ATO Congressium’da düzenlenen Gala Programı’nda Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak ülkenin vizyonunu ve iradesini farklı dil ve lehçelerde yayınlar yaparak 7 kıtaya ulaştırdıklarını belirtti.

Sadece Türkiye’yi Dünyaya Değil, Dünyayı Adil Bir Vizörden Anlatıyoruz

Sobacı, “Türkiye Yüzyılı” vizyonunun yayıncılıktaki temsilcisi olarak artık sadece Türkiye’yi dünyaya, dünyayı Türkiye’ye anlatmadıklarını, aynı zamanda dünyayı adil bir vizörden anlatmaya gayret ettiklerini vurguladı. TRT’nin dünya çapında öne çıkan çalışmalara imza attığını ve bugün dünyanın en önemli yayın kuruluşlarından biri haline geldiğini söyledi.

Mazlumların Hakkını Koruyacaklarını ve Güçlü Etkiyle Yoluna Devam Edeceklerini Belirtti

Sobacı, TRT’nin “güçlü yayın, güçlü etki” vizyonuyla yolumuza kararlıkla devam edeceklerini, mazlumların hakkını korumak, onurlu mücadelelere destek olmak ve haklının sesini duyurmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. TRT ailesinin başarılarıyla yetinmeyecek, varlık sahasını genişletmeye ve etki alanını güçlendirmeye devam edeceklerini vurguladı.

TRT’nin 60. Yıl Kutlamaları

Programda TRT sanatçılarının konseriyle devam eden kutlamalara Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TRT yöneticileri, çalışanları, aileleri, dizi ve film oyuncuları ile program yapımcıları katıldı. Gün boyunca sevilen TRT dizilerinin kahramanları hayranlarıyla buluştu. Kutlama programları, akşam saatlerinde TRT 60. Yıl Özel Sergisi ve gala programıyla devam etti.

İlgili Yazılar