Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Türkiye’deki Influencer Ajansları, İstanbul Ticaret Odası Toplantısında Dernek Kurma Kararı Aldı

Türkiye’deki Influencer Ajansları, İstanbul Ticaret Odası Toplantısında Dernek Kurma Kararı Aldı

haber haber -
37 0

Türkiye’de influencer pazarının hızla gelişimi, sektör temsilcilerini bir araya getirerek daha etkili bir işbirliği ve sektörel temsil için önemli bir adım atmaya yönlendirdi. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) Bilgi İletişim ve Medya Komitesi tarafından düzenlenen toplantı, sektörün önde gelen isimlerini bir araya getirdi ve sektöre yönelik önemli kararlar alındı.

Toplantının başkanlığını İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Gıyasettin Eyüpkoca üstlenirken, İTO’nun sektör temsilcilerine sunduğu destek ve platform, influencer ajanslarının sorunlarına çözüm arama ve sektörde daha güçlü bir varlık oluşturma isteğini yansıttı.

Toplantıya katılan influencer ajansları, sektörün hızlı büyümesiyle birlikte ortaya çıkan zorlukları ve ihtiyaçları masaya yatırdı. Bu çerçevede alınan önemli kararlardan biri, influencer ajanslarının sektörde daha etkin bir temsil ve dayanışma içinde olabilmek adına bir dernek kurma kararı oldu.

İTO ve influencer ajansları arasında gerçekleştirilen toplantıda belirlenen isimler, İstanbul Ticaret Odası – Bilgi, İletişim ve Medya Meslek Komite Üyeleri olarak görev yapan EMEL RİMA ERDEMİR GÜRGEN, GÖKHAN DANDİN, MUHARREM UĞURLU, MERT BERKANT ZENGİN, SELMA CENGİZ, ÖZCAN ALTUNKAYA ve ÇAĞDAŞ ARGUNŞAH oldu. Bu isimler, sektörlerinin geleceğine yönelik alınan dernek oluşumu kararında etkin bir rol oynadılar.

Dernek oluşumu, influencer ajanslarına sektörel sorunlara daha etkili çözümler üretme, sektörlerini daha iyi temsil etme ve ulusal/uluslararası alanda daha fazla tanınma fırsatı sunacak. Bu adım, Türkiye’deki influencer pazarının daha profesyonel ve güçlü bir yapıya kavuşması açısından önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. İstanbul Ticaret Odası’nın ise bu süreçte influencer ajanslarına sağlayacağı destek ve rehberlik, sektördeki gelişmelerin izlenmesine ve sektör temsilcilerinin güçlenmesine önemli bir katkı sunacak.

İlgili Yazılar