UÇAK BİLETİ ALIRKEN

Yolculuk yaparken en önem verilen faktörlerin başında zaman ve konfor gelmektedir. Uçak seyahatleri zamanın ve konforun ön planda olması gerektiği yolculuklar olduğu için, bilet alırken hangi firmadan alındığına çok dikkat etmek gerekir. Bir de taksitle uçak bileti olayı çıktı ve son zamanlar da oldukça popüler oldu.

Uçakla çok sık seyahat edenler için elbette bu kadar yüksek fiyatlı biletler olması sorun olabilir. Hem keyifli hem ucuz bilet bulmak için firmaların kampanyalarını, indirimlerini takip etmek faydalı olmaktadır. Yolculuğa çıkmak için belirli dönemleri kovalamak yerine, devamlı olarak firmaları takip etmek ucuz bilet bulmaya yardımcı olmaktadır. Sabah erken ya da geç saatler bunun için uygun zaman dilimleridir. Hafta içi bilet almak yaklaşık  %10’luk bir avantaj sağlar. Elbette internetin imkanlarından yararlanırım diyenler için, firmaların sosyal medya hesaplarını takip etmek, son dakika fırsatlarını görebilmek adına önemlidir.

Gideceğiniz yerin ön planında olan havaalanları yerine, alternatif havaalanı seçeneklerine yönelmek, tasarruf açısından göz önünde bulundurulabilir. Firmaların web sitelerine üyelikle, kampanya indirim ve diğer avantajlar hakkında bilgi sahibi olmak, fırsatları kaçırmamak için faydalıdır. Farklı firmaların bilet fiyatlarını karşılaştırmadan bilet almak, sonradan pişmanlığa sebep olabilir. Firmaların bilet fiyatları arasında bazen çok fark olabilir. İş gezisi gibi zorunlu olan ve belli bir zamanda yapılması gereken geziler haricinde, keyfi seyahatler mutlaka tek bir yere sabitlenerek değil, nereye daha uygun fiyata bilet bulunursa şeklinde ayarlanabilir. Görmediğiniz ve ucuz bilet bulabildiğiniz yerlerde tatil yaparak da mutlu olabilirsiniz.

Gidiş-dönüş biletlerini farklı firmalardan almak, toplam harcamayı daha uyguna getirmek için denenebilir. Bir firmada pahalı olan gidiş bileti, dönerken farklı firmadan daha ucuza alınabilir. Sık uçak seyahati yapanlar için, kredi kartıyla puan biriktirme gayet karlı olmaktadır. Kredi kartıyla alınan biletler sayesinde toplanan puanlar, bir sonraki uçuşa daha ucuza bilet almakta işe yarar. Uçuş esnasında verilen hizmetler, bilet satın alırken mutlaka hesaba katılmalıdır. Bazı firmalar ucuz bilet satarken, verdikleri ikramlara ve koltuk seçiminde ekstra ücret isteyebilir. Bu da aslında ‘ucuz bilet aldım’ diye düşünürken, daha pahalı ve konforsuz bir yolculuk yapmaya neden olabilmektedir. Önceden satın alınan uçak biletinin tarihini ve yönünü değiştirmek istediğinizde, yine ek ücret talep edilmektedir. Firmanın müşteri temsilcilerini arayarak biletinizin sınıfına göre fiyat farkını öğrenebilirsiniz.

https://www.akillisecim.com/

Etiketler