Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Ukrayna Devlet Güvenlik Dairesi Başkanı Görevden Alındı

Ukrayna Devlet Güvenlik Dairesi Başkanı Görevden Alındı

haber haber -
15 0

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Güvenlik Dairesi Başkanını Görevden Aldı

Ukrayna Devlet Güvenlik Dairesi’nde görevli 2 albayın tutuklanmasının ardından Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, kararname yayınlayarak Ukrayna Devlet Güvenlik Dairesi Başkanı Serhii Rud’u görevden aldı.

Üst Düzey Yetkililere Suikast Planlayan 2 Albay Tutuklandı

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), Zelenskiy ve diğer üst düzey askeri ve siyasi yetkililere suikast hazırlayan 5 Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ajanının açığa çıkarıldığını duyurdu. Bu kapsamda, Rus istihbaratına bilgi sızdırdığı öne sürülen 2 Ukrayna Devlet Güvenlik Dairesi albayı tutuklandı.

Suikast Planı Ortodoks Paskalyası Öncesinde Gerçekleştirilecekti

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Ana Müdürlüğü (GUR) Başkanı Kyrylo Budanov ve SBU Başkanı Vasyl Maliuk dahil üst düzey yetkililere suikast planlayan albayların, Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) tarafından yönetilen bir “ajan ağı” içinde olduğu belirtildi. Suikast planının, Ortodoks Paskalyası öncesinde gerçekleştirilmesi tasarlanmıştı.

Putin’e Hediye Olacak Terör Saldırısı Başarısız Oldu

SBU Başkanı Maliuk, gerçekleştirilen özel operasyonun sınırlı kişi tarafından bilindiğini ve Putin’e hediye olması planlanan terör saldırısının Rus özel servislerinin başarısızlığıyla sonuçlandığını belirtti. Ancak düşmanın güçlü ve tecrübeli olduğunu vurgulayarak, her hainin hak ettiği cezayı alması için çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

İlgili Yazılar