Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ukrayna üniversite bölümleri

Ukrayna üniversite bölümleri

haber haber -
34 0

Ukrayna üniversite bölümleri

Ukrayna’daki en ünlü üniversitelerden biri, genellikle Kiev Üniversitesi olarak bilinen Kiev-Mohyla Akademisi’dir. Diğer konuların yanı sıra, üniversite dersleri tarih, coğrafya, diller, felsefe ve hukuku kapsar. Buna ek olarak, öğrenciler ayrıca 4 yıl sürebilen 200’ün üzerinde lisans ve yüksek lisans programı arasından seçim yapabilirler. Son birkaç yılda, Ukrayna üniversiteleri uluslararası sıralamalarda büyük ilerleme kaydetti ve Kiev Üniversitesi de bir istisna değil.

 Ukrayna’daki her üniversitenin kendi davranış ve yönetim kuralları vardır. Her biri bir başkan, başkan yardımcıları, dekanlar ve dekan yardımcıları tarafından yönetilir; ve en yüksek idari düzeyde bir şansölye. Tüm üniversitelerin bir Kütüphaneci Bölüm Başkanı tarafından yönetilen bir kütüphanesi vardır. Buna ek olarak, her üniversitenin öğrencilerin öğrenimleri sırasında ücretsiz yiyecek ve içecek alabilecekleri kendi kafeteryası vardır. Bazı üniversitelerde ayrıca öğrencilerin egzersiz yapabileceği ve formda kalabileceği fitness merkezleri vardır. Buna ek olarak, bir öğrencinin diplomasını alabilmesi için tüm üniversite dersleri en az 4 yıllık eğitim gerektirir.

Ukrayna üniversitelerindeki profesörler dünyanın en iyilerinden bazıları olarak kabul edilir. Birden fazla dil konuşan yüksek eğitimli uzmanlardır. Bir Ukrayna üniversitesindeki her ders, onu öğretmek için en az bir yabancı profesör gerektirir. Bu, dil becerileri söz konusu olduğunda Ukrayna üniversitelerinin en iyiler arasında olmasına yardımcı olur. Buna ek olarak, bir Ukrayna üniversitesindeki her ders, herkesi güncel olaylardan haberdar eden güncel olayları ve siyaseti kapsar. Bu, tüm öğrencilerin geldiklerinde derslerine iyi hazırlanmış olmalarını sağlar.

 Buna ek olarak, tüm Ukrayna üniversiteleri yasal olarak öğrencilerine mezun olduktan sonra mesleki eğitim sağlamakla yükümlüdür. Bu, nasıl doktor veya avukat olunacağına ve başarılı bir işin nasıl yürütüleceğine ilişkin kursları içerir. Tüm Ukrayna üniversiteleri, öğrencilerine öğrenimleri sırasında görevler vererek deneyim kazanmalarını kolaylaştırır. Bu, mezunların kendileri uzman olmak için çalışırken değerli iş deneyimi kazanmalarına yardımcı olur.

Ukrayna’daki her üniversite, kurumda öğretilen her ders için yönergeler belirleyen bir cephanelik bütçesinden yönetilir. Tüm yeni öğrenciler, eğitim yoluyla vatanseverlik ve liderlik ilkelerini özetleyen bir sadakat yemini etmelidir. Tüm yeni öğrenciler, hükümetin yüksek yasasını sürdürme sözü vermeli ve hükümet tarafından ihtiyaç duyulması halinde Ukrayna’yı hayatları pahasına savunma sözü vermelidir. Ayrıca bu ilkeler üniversitede okutulan tüm dersler için geçerlidir. Her kursta, Kiev tarzı eğitim yoluyla vatanseverlik ve liderlik ilkelerini özetleyen bir sadakat yemini vardır.

 İster başvurmayı planlıyor olun, ister sadece Ukrayna üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi edinmekle ilgileniyorsanız, bu gerçekler anlamanıza yardımcı olacaktır. onları dünya çapında bu kadar prestijli yapan şey. Her biri, profesörleri ve müfredat tasarımları sayesinde dünyanın en iyilerinden bazıları olan kurslar sunuyor. Bir Ukrayna üniversitesinden mezun olduktan sonra, başvuruda bulunan herkes, takip etmek istedikleri her tür iş veya kariyer yolu için hazırdır.

 eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir