Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna Üniversiteleri

haber haber -
23 0

Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna, Doğu Avrupa’da Rusya, Beyaz Rusya ve Baltık Denizi ile çevrili bir ülkedir. 44 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir ve dünyanın en büyük çelik üreticilerinden biridir. Bu nedenlerle birçok uluslararası kuruluş, ülkenin yüksek öğretim sistemini değerlendirmek için Ukrayna’yı ziyaret etmiştir. Ukrayna, üniversiteleri aracılığıyla vatandaşlarını gelişmiş bir ulusun standartlarına uygun olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 Öncelikle, Ukrayna’daki her üniversitenin kendine özgü bir karakteri olduğunu belirtmek gerekir. Bunlar arasında Kiev Mohyla Üniversitesi, Lviv Politeknik Üniversitesi ve Lviv Ulusal İçişleri Üniversitesi bulunmaktadır. Müfredatları da benzersizdir; örneğin, Kiev Mohyla Üniversitesi’nde öğrenciler orada geçirdikleri dört yıl boyunca hem akademik hem de askeri eğitim alıyorlar. Ayrıca, bu üniversitelerdeki birçok öğrenci eğitim masraflarını karşılayan burslar almaktadır. Bu, öğrenim ücretini tüm aileler için karşılanabilir tutarken güçlü akademik performansı teşvik eder.

İkincisi, Ukrayna’da İngilizce kursları sunan birkaç kolej ve üniversite vardır. Bunlar arasında Kiev Dil Üniversitesi, Sofya’daki Uluslararası Beşeri Bilimler Koleji ve Kiev’deki Uluslararası Bilgi Teknolojileri Koleji bulunmaktadır. Üçü de öğrencilerine kaliteli İngilizce öğretimi ve dünyadaki diğer kurumlarla uluslararası işbirliği fırsatları sunar. Bu, uluslararası öğrencilerin kendi kurumlarından kolayca kredi transfer etmelerine ve çeviri ve tercüme alanında lisans ve yüksek lisans derecelerini tamamlamalarına olanak tanır.

 Son olarak, birçok uluslararası öğrencinin Ukrayna üniversitelerine kabul edilmek istediğini belirtmek önemlidir. Yüksek öğrenim söz konusu olduğunda, bunlar bölgenin en iyileri arasındadır. Yabancı öğrenciler arasında bazı popüler seçenekler arasında Lviv Politeknik Üniversitesi, Ulusal Kiev Üniversitesi-Mohyla Akademisi, Kiev Ulusal Üniversitesi ve Lviv Devlet Teknoloji ve Bilişim Üniversitesi bulunmaktadır. Bunlar, Kiev’de hem yerel hem de uluslararası öğrenci kabul eden birçok büyük üniversiteden sadece birkaçıdır.

 Ukrayna’da birçok mükemmel üniversite olmasına rağmen, yüksek öğretim kurumları ve Ukrayna’dan gelen öğrenciler arasında kültürlerarası iletişim söz konusu olduğunda bazı eksiklikler vardır. diğer ülkeler. Bununla birlikte, derecenizi sürdürmek için bir kurum seçerken hala pek çok harika seçenek var. Birinci sınıf kolejlerden birinci sınıf üniversitelere kadar, Ukrayna’da aradığınız her şey var!

eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir