Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ukraynada Üniversite Okumak | Ukrayna Üniversiteleri

Ukraynada Üniversite Okumak | Ukrayna Üniversiteleri

haber haber -
40 0

Ukraynada Üniversite Okumak | Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna’daki üniversite, öğrencilerin aralarından seçim yapabileceği çok sayıda kursa ve ders dışı aktiviteye sahiptir. Öğrenciler ayrıca Ukraynaca veya İngilizce eğitim arasında seçim yapabilirler. Ukrayna’daki üniversite, zengin tarihi ve kültürü nedeniyle uluslararası öğrenciler arasında popülerdir.

 Ukrayna üniversitelerinde, öğrencilerin aralarından seçim yapabileceği çok sayıda kurs ve ders dışı etkinlik vardır. Kiev Üniversitesi, kırk bini aşkın öğrencisiyle Ukrayna’nın en büyük üniversitesidir. KU’da öğretilen ana konular Ukrayna edebiyatı, tarihi, dilleri, siyaset bilimi ve daha fazlasıdır. Diğer önde gelen üniversiteler arasında Lviv Üniversitesi bulunmaktadır ve Dnipropetrovsk Devlet Üniversitesi özellikle mühendislik programları ile ünlüdür. Tüm bu faktörler, Ukrayna’yı okumak için harika bir yer haline getiriyor.

Birçok uluslararası öğrenci, Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biri olduğu için Kiev Üniversitesi’ne gitmeyi seçiyor. Ayrıca başkent Kiev’e çok yakın olması, toplu taşıma araçlarıyla erişilebilir olmasını sağlıyor. Öğrenciler ayrıca toplu taşıma araçlarıyla Kiev, Lviv, Kharkiv ve Dnipropetrovsk gibi diğer büyük şehirlere kolayca seyahat edebilirler. Ayrıca, yurtlar, daireler ve özel odalar dahil olmak üzere birçok kampüs içi konaklama seçeneği vardır. Bu, derslere devam etmeyi çok daha kolay hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda üniversiteye yakın şehirlerde yaşamayı da çok daha kolay hale getirir.

Ukrayna’daki üniversite, öğrencilerine harika eğitim fırsatları sunar. Profesörler iyi hazırlanmış ve öğrencilerinin çalışmalarında başarılı olmalarına yardımcı olmaya isteklidir. Öğrencilerin katılabileceği ve dersleri hakkında soru sorabileceği birçok eğitim oturumu vardır. Ayrıca her öğrenci için, tüm öğretmenlerin öğrencilerinin kurslarında kaydettiği ilerlemeyi tartıştığı ve birbirlerine geri bildirimde bulunduğu ‘ews’ adı verilen haftalık toplantılar vardır. Bu toplantılar, her öğrencinin kurs çalışmalarını geliştirmesine ve hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur!

 Yüksek öğrenime devam etmekle ilgileniyorsanız, Ukrayna’daki üniversite okumak için harika bir yerdir! Kültür zengindir ve uluslararası öğrenciler, kendilerine sunulan tüm kurslar ve etkinlikler sayesinde derslere katılmayı severler. Artı, Kiev Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından birçok öğrenciyi çeken Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden biridir. Eğitimini ilerletmek isteyen herkes, Ukrayna üniversitesinde okumayı ciddi olarak düşünmelidir!

 eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı : istiklal Caddesi No: 49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim /     İstanbul    telefon : 0212 709 8 709

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir