Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ulusal ve Uluslararası Hububat Konferansı Ankara’da Gerçekleştirildi

Ulusal ve Uluslararası Hububat Konferansı Ankara’da Gerçekleştirildi

haber haber -
9 0

Hububat Tedarikçileri Derneği’nin Düzenlediği Konferansta Tarım Sektöründen Önemli Değerlendirmeler Yapıldı

Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) tarafından TMO desteğiyle düzenlenen Uluslararası 2024 Hasadına Doğru Türkiye ve Dünyada Tahıl Konferansı, Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirildi.

TMO Genel Müdürü Güldal: “Geçen Yıl Tarihinin En Yüksek Alımı Gerçekleşti”

TMO Genel Müdürü Güldal, konferansın açılışında salgın, ekonomik krizler ve savaş gibi durumların ülkeleri ticari ve ekonomik yönden nasıl etkilediğini vurgulayarak, her hasat yılının kendine has değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Güldal, Türkiye’de buğday ekim alanlarının arttığını ve bu yıl rekoltenin bereketli olmasını beklediklerini ifade etti. Ayrıca, TMO’nun yeni hasat dönemi için gereken tüm hazırlıkları tamamladığını ve bu yıl randevu sisteminin değiştirildiğini belirtti.

TUSAF Başkanı Tezcan: “TMO’nun Açıklayacağı Fiyatı Bekliyoruz”

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, Türkiye’nin buğday, un ve makarna ihracatında önemli bir konumda olduğunu vurgulayarak, bu yıl sektör olarak TMO’nun açıklayacağı fiyatı beklediklerini ve geçen yıl sağlanan prim desteğinin bu yıl da artarak devam etmesini talep ettiklerini dile getirdi.

TÜRİB Genel Müdürü Kırali ve HUBUDER Yönetim Kurulu Başkanı Eren’den Değerlendirmeler

Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Genel Müdürü Ali Kırali, hububatta lisanslı depolama kapasitesinin önemine dikkat çekerek, kapasitenin artışına değindi. HUBUDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülfem Eren ise TMO’nun geçen sezon tarihinin en yüksek alımlarından birini gerçekleştirdiğini belirterek, yılın üretim açısından olumlu geçeceği beklentisini paylaştı.

İlgili Yazılar