Uzmanlar Açıkladı..Şaşı Oluyor

Uzmanlar, kadınların sezaryen doğum yerine normal doğumu tercih etmesi gerektiğini söylüyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Aydın Maçin’de sezaryen doğumlarda, çocukların başlarına aldıkları darbeler nedeniyle şaşılık geçirme oranlarının daha fazla olduğunu söyledi.
Sezaryen doğumda kafasına travma alan çocuk şaşı oluyor!
Uzmanlar, sezaryen doğumlarda, çocukların başlarına aldıkları darbeler nedeni ile şaşılık geçirme oranlarının daha fazla olduğunu söyledi.Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Aydın Maçin, şaşılık, nedenleri ve tedavi yöntemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şaşılığın bir noktaya bakıldığında iki gözün paralelliğinin kaybetmesi anlamına geldiğini belirten Op. Dr. Maçin, gözlerden birinin sağa, sola, aşağı veya yukarı kayması ile oluştuğunu söyledi.

Sezaryen doğumda kafasına travma alan çocuk şaşı oluyor!
İHA’nın haberine göre; şaşılıkta erken teşhisin oldukça önemli olduğuna değinen Op. Dr. Maçin, “Şaşılığın yaklaşık yüzde 95’i erken tedavi ile ortadan kaldırılabilir. Şaşılığın sebepleri dört ana başlık altında toplanabilir, birincisi genetik hadiseler. Diğeri genetik hastalıklarla birlikte olan şaşılıklar bunlarda örnek olarak Down sendromu verilebilir. Diğer bir sebebimiz de beyin ile ilgili olan patalojilerdir” dedi.

Etiketler

newstanitim