Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Warren Buffet’ın Şirketi Berkshire, Nakit Varlıklarında Rekor Kırdı

Warren Buffet’ın Şirketi Berkshire, Nakit Varlıklarında Rekor Kırdı

haber haber -
10 0

Berkshire Hathaway’ın Nakit Varlıkları Yükselişte

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Warren Buffet’ın şirketi Berkshire Hathaway’ın nakit varlıkları, Apple dahil hisse senetleri satışlarıyla birlikte 2024’ün ilk çeyreğinde 189 milyar dolara yükselerek yeni bir rekora imza attı. Şirket, yılın ilk üç ayında 20 milyar doların biraz altında değerde hisse senedi sattı ve aynı dönemde 2,7 milyar dolarlık alım gerçekleştirdi.

Apple Hisse Senetleri de Satıldı

Berkshire Hathaway, ABD menkul kıymetler düzenleyicilerine yaptığı açıklamada, 2016’dan bu yana temel holdingi haline gelen Apple’daki hisselerinin önemli bir kısmını sattığını duyurdu. Şirket, Apple’daki pozisyonunun değerinde düşüş yaşandığını ve yılın başında şirketteki varlıklarının yüzde 13’ünü sattığını belirtti.

İlk Çeyrekte Rekor Faaliyet Karı

Berkshire Hathaway, neredeyse tamamen sigorta işlerindeki iyileşmeler ve yüksek faiz oranlarından kaynaklanan artışlarla birlikte, ilk çeyrekte yüzde 39 artışla 11,2 milyar dolarlık sağlam bir faaliyet karı açıkladı. Şirket, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırma kararından da olumlu etkilendi ve faiz geliri olarak 1,9 milyar dolar kazandı.

İlgili Yazılar