Guncel

Xavi’nin İstediği Olmadı! Bütçe Beklediğinin Çok Altında Kaldı

İspanya’nın La Liga ekiplerinden biri olan Barcelona ekibi yeni transfer dönemi için kadrosunu nasıl daha çok güçlendirebileceğini düşünüp çeşitli planlar yapıyor. Bu söylentilerin karşısında ise yeni transfer edilecek oyuncular için planlaması yapılan bütçenin 10 Milyon Euro’dan az olacağı iddialar arasında bulunuyor.

Bir süre önce takımın başında bulunan lider Ronald Keoman ile yollarını tamamen ayırarak takımın başına Xavi getirilmişti. Xavi kaptanlığında devam eden Katalan ekibinin ocak ayı için olan bütçesi değerlendirildiğinde bütçenin 10 milyon Euro altında kaldığı iddialar arasında bulunuyor. bahiscom

Ronal Keoman’a Verilen Tazminat Takımı Etkiledi mi?

Takım için yapılan iddialar yaşanan sıkıntılı ekonomik gelişmelerin ve de eski takım kaptanı Ronald Keoman’a verilecek olan tazminatın takımın ekonomik gücünü olumsuz etkilediği yönünde görünüyor. Bu neticede de takımın ocak ayı gelirinin 10 Milyon Euro altında kalacağı iddiaları güçlenmiş oluyor.

Barcelona CEO’su olan Ferran Reverter bu yılın ilk aylarında yapmış olduğu açıklamada 97 milyon Euro’luk harcama yaptığını ve kulübünün ara transfer dönemi için 20 Milyon Euro bütçeye sahip olacağını belirttiği halde beklenen olmadı. Yaşanan ekonomik sıkıntılar bekleneni karşılamadı.

Ekonomik kısıtlamalar karşısında çare arayışında olan Barcelona takımı ara transfer döneminde öncelikli olarak hücum hattı için transfer yapmaya hazırlanıyor. Ekonomik kısıtlamalardan ise kiralık formülü ile kurtulmaya çalıştığı görülüyor.

İlgili Makaleler