Yanak Dolgusu ve Dudak Dolgusu Elazığ’da Popüler Dolgu Uygulamaları Haline Geldi

Dolgu uygulamalarıyla istedikleri görünüme kolaylıkla kavuşan kadın ve erkekler; dudak dolgusu ve yanak dolgusuna daha çok talep gösteriyorlar. Kişinin estetiksel beklentilerini başarıyla karşılayan dolgu uygulamaları; Elazığ’da Dr. Dilara Turgut tarafından titizlikle yapılıyor. Yanak dolgusu Elazığ, dudak dolgusu Elazığ denilince akla ilk gelen dermatoloji doktorlarından birisi olan Dr. Dilara Turgut, dolgu uygulamaları Elazığ alanında en iyi doktor olarak görülüyor.

Vücutta bulunan kollajen proteini deride fazla miktarda bulunmaktadır ve bu protein derinin beslenmesini sağlamaktadır. Yaş ilerledikçe ciltte kırışıklıklar oluşmaktadır. Deri altındaki beslenme ve besin azaldığından deri incelir ve sarkma meydana gelmektedir. İnsan derisindeki bu azalmalar ciltte lekelenme kırışıklık ve incelme gözlemlenir. Bu tür dolgu uygulamasında inisülin iğnesi kadar küçük bir iğne ile deri altına Hyaluronik asit yerleştirilir.

Bu tür dolgular vücutta farklı yerlerde de kullanılabilmektedir. Bu uygulamanın sonucu çok iyi düzeyde olduğu için en çok tercih edilen dolgulardan da biridir. Genel olarak kırışıklıkları gidermek amacı ile kullanılanı, özellikle kaş ve dudak arası bölgelerde tercih edilmektedir.

Yanak Dolgusu Nedir?

Elmacık kemiklerinin ön ve orta kısımlarının daha belirgin bir hale getirilmesi için yanak dolgusu uygulaması yapılmaktadır. Böylece bireyin yüzündeki asimetriklik gider ve simetrik olarak güzelliğe kavuşmaktadır.

Yanak Dolgusu Neden ve Nasıl Yapılır?

Yaşlanma belirtilerini görmek istemeyen ve yanak güzelliğini korumak isteyen kişilerin sıkça başvurduğu operasyondur. Yanak dolgusu işleminin farklı teknikleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Bu dolgu işlemlerinin birey uzun sürmesini isterse ameliyat işlemlerine yönelmektedir. Vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusu birkaç işlem geçirdikten sonra kişinin yanağına transfer edilmektedir.  Bu işlemde hedeflenen bölgeye yağ enjeksiyonu yapılarak istenen sonuç elde edilir. Kalıcı yanak ameliyatı lokal anestezi tarafından yapılmaktadır. Alınan yağ dokusuna santrifüj işlemi uygulanır. İşlem için hazırlanmakta olan bu yağ bölgeden bölgeye enjekte edilmesi farklılık gösterebilir. Özel cihazlar yardımıyla vücuttan alınan yağın ilgili kısma transferi sırasında hava ile teması tamamen kesilerek doku kaybını en aza indirmek istenmektedir. Bu yöntemle kalıcı üzerinde önemli rol oynamaktadır.  Ortalama 30- 60 dakika arası sürmektedir. Ameliyat sonrası şişlik morarma vs gibi sorunlar olmaması için buz takviyesi uygulanmaktadır. Günlük hayatı etkilemeyen bir estetik ameliyat olan yanak dolgusu ameliyatı sonrasında hemen normal hayata dönülebilir.

Dr. Dilara Turgut: “En Sık Tercih Edilen Dolgu Uygulamalarından Biriside Dudak Dolgusudur“

Dudaklarda gözlemlenebilen bazı etkiler yaşlanma görülebilir. Yaş ilerledikçe dudaklarda incelme başlar ve hacim kaybederler. Bazı bireyler ise yaşa bağlı olmadan genetik olarak ince dudaklara sahip olabiliyorlar. Bu uygulanan operasyonun amacı dudakları büyütmek ve kalın yapmaktır. Bu operasyon sayesinde bireyin dudakları hacmi, şekli düzelmektedir. Aynı zamanda ise dudak çevresindeki hatların belirginleştirmesi sağlanmaktadır. Son derece basit bir işlem olduğu için istedikleri dudak görünümüne kolayca ulaşabilirler.

Özellikle bayanlarda dudaklar, son derece dikkat çeken yerdir. Dolgun dudaklara sahip olan kadınlar daha çekici bir görünüme sahip olduklarını düşünmektedirler. Bu yöntem her ne kadar dudaklardaki dolgunluk hissi geçici süre olsa da dudaklarda dolgunluk sağlamanın en kalıcı ve en uzun süreli yollarından birisidir.

Operasyon öncesinde doktorunuz tarafından muayene edilirsiniz. Dudaklar yüzdeki açısını ve konumunu değerlendirilir. Sonraki süreçte hasta ve doktor ortak yol bulasıya kadar konuşurlar ve bir yerde anlaşırlar. Anlama sağlandıktan sonra anestezik kremler kullanılarak dudak uyuşturulur ve operasyon sırasında birey hiçbir acı hissetmez. Yapılan dolgularda dokunma hissi gibi hissetmektedir.

Bu uygulama 5 – 8 yıl arası kalıcı olabilir. Bireyin kendi isteğine bağlı olarak bu işlem tekrarlanabilmektedir. Bu dolgudan sonra hasta hemen günlük hayatına dönebilir ve doktorun verdiği süre zarfı sonrasında makyaj kullanılabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir