Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Yeni Müfredatla İlgili Bakan Tekin’den Açıklamalar

Yeni Müfredatla İlgili Bakan Tekin’den Açıklamalar

haber haber -
12 0

Çocukların 23 Nisan Coşkusunu Yeniden Kutladı

Bakan Tekin, yeni müfredatla ilgili soruları yanıtlarken, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha kutladı. Bakanlığın bayramla ilgili hazırladığı yoğun etkinliklere değinen Tekin, tarihi Birinci Meclis’te çocuklarla birlikte yaptıkları temsili oturumların önemine vurgu yaptı.

Öğrencilerin Gelecek Hayalleri Müfredatın Odak Noktası

Bakan Tekin, çocukların gelecek için seçtikleri konu başlıklarının beklentilerini ortaya çıkartmasının önemine dikkat çekti. Müfredatın çocukların hayallerini geliştirmelerine katkı sağlaması gerektiğini vurgulayan Tekin, bilgiye erişmekten ziyade bilgiyi analiz edebilme becerilerine odaklanılması gerektiğini belirtti.

Yeni Müfredat “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Olarak Tanımlandı

Bakan Tekin, “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adını taşıyan yeni müfredat çalışmalarının ana odak noktasına değindi. Bu modelin, çocukların kendi hayallerini geliştirebilecekleri, beceri kazandırarak bilgiyi analiz edebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçladığını ifade etti.

Yeni Müfredat Uygulaması ve Eğitim Süreci

Bakan Tekin, yeni müfredatın gelecek eğitim öğretim yılından itibaren kademeli olarak uygulanacağını açıkladı. Öğretmenlere hizmet içi eğitimlerin başlayacağını belirten Tekin, müfredatın uygulanması için yeni alanlar ve atölyelerin planlandığını, öğrencilerin teorik bilgileri uygulayabilecekleri alanlara sahip olacaklarını söyledi.

İlgili Yazılar