Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. YKS Sınavı ve Sonuç Tarihleri Açıklandı

YKS Sınavı ve Sonuç Tarihleri Açıklandı

haber haber -
22 0

YKS’ye Katılacak Adaylar Heyecanla Geri Sayıma Başladı!

Üniversite eğitimi hedefleyen milyonlarca aday, YKS sınavı için geri sayıma başladı. Sınavın yapılmasına yaklaşık 3 hafta kaldı ve adaylar heyecanla bekliyor.

YKS Sınav Tarihleri Belli Oldu: TYT, AYT ve YDT

YKS sınavı TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç aşamada gerçekleşecek. TYT 8 Haziran 2024’te yapılacakken, AYT ve YDT kayıtları ise 9 Haziran 2024’te gerçekleşecek.

YKS Giriş Belgesi Nasıl Alınacak?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren giriş belgesini ÖSYM’nin resmi web sitesinden edinebilecekler. Giriş belgesi, sınavın yapılacağı gün ve saat hakkında detaylı bilgiler içerecek.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS sınav sonuçları, 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü açıklanacak. Adaylar, sonuçları ÖSYM’nin resmi web sitesinden öğrenebilecekler.

YKS’ye Kimler Katılacak?

YKS’ye toplamda 3 milyon 36 bin kişi TYT’ye, 1 milyon 983 bin kişi AYT’ye ve 228 bin 814 kişi de YDT’ye katılacak. En genç aday 15, en yaşlı aday ise 85 yaşında.

En Çok Aday Anadolu Liselerinden

YKS’ye başvuran adayların çoğunluğu Anadolu liselerinden geliyor. Adaylar arasında 974 bin 521 Anadolu lisesi öğrencisi bulunurken, diğer okul türleri de sınavda yer alacak.

Engelli Adaylar için Özel Düzenlemeler

YKS’ye katılacak engelli adaylar için özel düzenlemeler yapılarak sınav sürecinin adil ve destekleyici geçmesi sağlanacak. Engelli adaylar için gerekli önlemler alınarak sınav süreci kolaylaştırılacak.

İlgili Yazılar