Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Türkiye'nin Sağlık Yaşam Platformu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Yunanistan’da Filistin’e Destek Eylemi

Yunanistan’da Filistin’e Destek Eylemi

haber haber -
9 0

Atina Üniversitesi Önünde Dayanışma Gösterisi

ABD’de başlayan ve Avrupa ülkelerine yayılan Filistin’e destek gösterileri kapsamında Yunanistan’daki öğrenciler de Atina Üniversitesi önünde bir araya geldi.

Barış Mesajı Şarkılarla Verildi

Filistin’e destek veren Yunan öğrenci birlikleri, diğer öğrenci gruplarıyla dayanışma gösterisinde bulunarak akşam saatlerinde düzenledikleri eylemde şarkılarla barış mesajı iletti. Eylemde düzenlenen konserde barış ve dostluk şarkıları söylendi.

İsrail’in Saldırılarına Tepki

Eylemde söz alan konuşmacılar, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını “soykırım” olarak nitelendirerek bu saldırıların sona erdirilmesi için çağrıda bulundu. Atina Üniversitesi’nin ön cephesine “Bu soykırım İsrail, ABD ve Avrupa Birliği (AB) damgasını taşıyor.” yazılı dev pankart asıldı.

“Filistin’e Özgürlük” Sloganları

Eylemde “Filistin’e Özgürlük” sloganları eşliğinde Filistin bayrakları taşındı. Gece boyunca sürecek eylem için üniversite önüne çadırlar kuruldu. Filistin halkına barış getirilmesi umuduyla dilek fenerleri gökyüzüne bırakıldı.

Halklar İçin Barış İstemi

Eyleme katılan Katerina Andoniu, Filistin’e özgürlük isteğinin yanı sıra genel olarak halklar için barış taleplerinin olduğunu belirterek, “Zenginlerin, güçlülerin çıkarları için halklar öldürülmesin. Zenginlerin, güçlülerin karı için masum insanların öldürüldüğü savaşa karşı, hepimiz böyle bir mesajla geldik buraya.” dedi.

İlgili Yazılar